"Dzień na zdrowie"

2013-05-13 16:02:29 (ost. akt: 2013-05-13 16:03:30)
Gdy uczniowie skosztowali pysznych dań, przeszliśmy na boisko, gdzie rozegrano mecz piłki nożnej miedzy uczniami klas IV-VI

Gdy uczniowie skosztowali pysznych dań, przeszliśmy na boisko, gdzie rozegrano mecz piłki nożnej miedzy uczniami klas IV-VI

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

8 maja w Szkole Podstawowej w Piotrowcu odbył się Dzień Profilaktyki pod hasłem „Dzień na zdrowie”. W tym dniu połączyliśmy działania z realizacji programu profilaktycznego „Trzymaj formę” z „Dbaniem o czystość” w szkole i poza nią.
Pierwszym etapem tego dnia był pokaz praktyczny dla uczniów klas 0-III „Higiena rąk”, który poprzedzono przedstawieniem pt.: „Wojna z mikrobami”.
Następnym punktem była realizacja programu profilaktycznego klas IV-VI. Uczniowie samodzielnie przygotowywali kanapki, sałatki, soki, koktajle i szaszłyki, a także ustalali wartości kaloryczne posiłków. Całość nadzorowali nauczyciele zwracając uwagę na zaangażowanie i czystość przyrządzania potraw.
W tym samym czasie uczniowie kl. 0- III zostali zebrani na boisku szkolnym i podzieleni na grupy, uczestniczyli w konkurencjach sportowych, takich jak: bieg przełajowy, skok przez skakankę, skok w dal z miejsca i zbijany.
Po zmaganiach sportowych odbyła się degustacja potraw, którą nadzorowali uczniowie klas IV-VI (rozdawanie: talerzyków, kubeczków, sztućców, serwetek itd.).
Gdy uczniowie skosztowali pysznych dań, przeszliśmy na boisko, gdzie rozegrano mecz piłki nożnej miedzy uczniami klas IV-VI.

Szkoła Podstawowa w Piotrowcu

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5