Elektroodpady — proste zasady

2013-05-10 14:05:57 (ost. akt: 2013-05-10 14:08:04)

Zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na krótkim programie artystycznym, wykonanym przez uczniów klasy drugiej

Zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na krótkim programie artystycznym, wykonanym przez uczniów klasy drugiej

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

22 kwietnia odbyły się Obchody Światowego Dnia Ziemi, w Szkole Podstawowej w Lechowie. W tym roku dzień ten odbywa się podczas realizacji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Elektroodpady — proste zasady”.
Zaproszeni goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na krótkim programie artystycznym, wykonanym przez uczniów klasy drugiej.
Po omówieniu zasad bezpieczeństwa, uczniowie pod opieką nauczycieli poszli w teren. Tam mogli zobaczyć zagrożenia, jakie dla środowiska przyrodniczego robi człowiek: wyrzucanie odpadów i spalanie śmieci itp.
Uczniowie zachowywali się w środowisku zgodnie z obowiązującymi zasadami i mogli realizować edukację przyrodniczą w naturalnym środowisku poza szkołą. Podjęli działania na rzecz lokalnego środowiska, a szczególnie ochrony przyrody.
Na zakończenie obchodów Światowego Dnia Ziemi, podsumowano akcję.
Uczniowie zebrali 32 worki posegregowanych śmieci (worki 120 litrowe) na papier, szkoło, metal i plastik. Każdy uczeń otrzymał drobny prezent od Nadleśnictwa Orneta.
Szkoła Podstawowa w Lechowie bardzo serdecznie dziękuje, p. Rafałowi Grzybowskiemu – leśniczemu leśnictwa „Migny”, za pomoc i współudział w organizacji tegorocznych obchodów.

Elżbieta Nowakowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5