Spotkania teatralne dzieci i młodzieży

2013-04-26 14:32:53 (ost. akt: 2013-04-26 14:36:41)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

25 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie odbyło się spotkanie teatralne dzieci i młodzieży. W programie uczestniczyło 6 grup teatralnych, które zaprezentowały spektakle o dowolnej formie teatralnej. Celem imprezy było pobudzenie kreatywnej postawy młodych wykonawców, szerzenie zainteresowania sztuką teatralną oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej. Młodzieżowe Spotkania teatralne mają służyć również integracji społeczności uczniowskiej naszego regionu.
Jury w składzie: Helena Brodowska, Dorota Hołownia, Lubomira Wacławska przyznało następujące nagrody: Grand Prix zdobyła Aneta Teca, która przedstawiła sztukę pt. „Tancerka" z wykorzystaniem elementów współczesnych. Uczennica z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie pracowała pod okiem Marzeny Sztop. Komisja konkursowa przyznała nagrody za najlepszą grę aktorską. Tytuł najlepszej aktorki otrzymała Gabriela Ligman za wyśmienitą grę aktorską. Natomiast specjalne wyróżnienie otrzymał zespół z Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie za spektakl pt.” Szkoda babci”, której opiekunem jest Monika Krasa oraz zespół z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Braniewa za spektakl pt.”Rzepka” pod kierownictwem Beaty Hrycyna i Grażyny Kisiel.
Wyróżnienie przypadło grupie teatralnej ze Szkoły Podstawowej z Zagaj za sztukę pt. „Zocha prawdziwa królewna”, którą opiekuje się Justyna Panasiuk. Wyróżniona została również grupa ze Szkoły Podstawowej z Piotrowa, która przedstawiła sztukę „Morskie opowieści grzecznej treści” pod opieką Julity Królickiej oraz wyróżniona została Małgorzata Krupa, uczennica Szkoły Podstawowej z Pakosz za sztukę pt. „ Po wywiadówce”, której opiekunem jest Halina Gradel. Spotkanie teatralne przebiegło w miłej atmosferze. Zespoły przedstawiały różnorodny repertuar - od inscenizacji baśni, poprzez kabaret do przedstawień tradycyjnych i współczesnych. Godna pochwały jest postawa młodzieży i ich opiekunów - ogromne zaangażowanie, emocje, zdrowa rywalizacja i zabawa.
Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Kierownik MDK w Pieniężnie Tadeusz Kłębucki serdecznie podziękował zaproszonym gościom, jury i wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu teatralnym i zaprosił na kolejne spotkania w przyszłym roku.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KINGA #1069903 | 159.205.*.* 29 kwi 2013 15:07

    PIĘKNIE. JESTEM DUMNA Z TEGO, ŻE NASZE DZIECI MOGĄ COŚ ROBIĆ CO IM SIĘ BARDZO PODOBA, ŻE W KOŃCU KTOŚ JE ZAUWAŻYŁ ŻE MAJĄ TALENT I OCHOTĘ. WSTYDZ SIE PODSTAWÓWKO I GIMNAZJUM. U WAS NIC SIE NIE DZIEJE. DLA WAS WAŻNE PIENIADZE ZA NADGODZINY SPĘDZONE Z DZIEĆMI. NIC ZA DARMO. miło że Tadeusz zadbał o piękne przedstawienie i miłe podziękowania

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5