Święto Wiosny w pieckowskim gimnazjum

2015-03-23 18:23:53 (ost. akt: 2015-03-23 18:45:13)
Gimnazjaliści z Piecek zamiast na wagary święto wiosny obchodzili w szkole

Gimnazjaliści z Piecek zamiast na wagary święto wiosny obchodzili w szkole

Autor zdjęcia: Gimnazjum Piecki

20 marca społeczność naszego gimnazjum obchodziła kolejną „rocznicę” Wiosny. Już dwa tysiące piętnaście razy (co najmniej!) pojawia się mniej lub bardziej regularnie na naszej półkuli. Młodzież szkolna na przestrzeni wieków wypracowała własne sposoby na uczczenie tego wydarzenia, nie zawsze akceptowane przez otoczenie. No bo jak zaakceptować np. wagary? W gimnazjum w Pieckach od lat nie ma problemu, ponieważ w szkole dzieje się tego dnia tyle ciekawych rzeczy, że uczniowie nie muszą szukać atrakcji poza jej murami.
Najpierw, na pierwszej i drugiej lekcji się przygotowywali: było malowanie, przebieranie, sporządzanie plakatów i oczywiście – robienie marzann – im bardziej nietypowych – tym lepiej. Poszczególne zespoły prześcigały się w pomysłach. Aha, wcześniej odbyło się losowanie, w bohaterów jakich bajek wcielają się uczniowie każdej z klas.
Na trzeciej lekcji cała szkoła wyległa. Zaroiło się od szreków, gumisiów, smerfów, troli i tym podobnych stworów. Mentalnie nikt się wcielać nie musiał – każdy gimnazjalista odnalazł gdzieś siebie. Radosny pochód ruszył ulicami miasta! Przechodnie zatrzymywali się i szukali w pośpiechu komórki, samochody zwalniały, kierowcy dostawali szyjoskrętu, babcie zza firanek błyskały lornetkami. Idzie Wiosna, proszę państwa!
Nikt nie odniósł obrażeń.
Po powrocie do szkoły przez pół godziny odzyskiwano utracone kalorie. Świadoma młodzież postawiła na produkowane hurtowo kanapki, warzywa i owoce. Nieliczni amatorzy chipsów ucztowali pod ławką.
Na schodach przed szkołą obserwowaliśmy zaćmienie, tym razem wyjątkowo –Słońca. Najbardziej cieszyli się nauczyciele. Ciąg dalszy imprezy miał miejsce na hali sportowej. Klasy zaprezentowały efekty kolektywnej współpracy, co skrupulatnie oceniło profesjonalne jury. Potem odbył się kolejny odcinek szkolnego MAM TALENT. Wystąpiło siedem wokalistek oraz grupa taneczna w walcu. Najlepiej zaśpiewała podobno Kornelia Pielach, a zaraz po niej Wiktoria Dutczak i Jowita Kalinowska.
Potem zmagali się sportowcy. Jedli na czas jabłka złośliwie uwiązane na nitkach, biegali rakiem, potykali o skakanki, uprawiali ekwilibrystykę paletkowo- piłeczkową – też na czas. Jury pracowało. Słodycze wygrała klasa IIB!
Zmaganiom powyższym przyglądali się z nieodgadnionymi minami reporterzy lokalnej telewizji.
Oby więcej takich lekcji i takiej szkoły!
PRZERAŻONA ANOMALIAMI WIOSNA WYCOFAŁA SIĘ... Organizatorem imprezy była pani Katarzyna Mohr

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5