Trzy prace z Krutyni w centralnym finale konkursu "Zapobiegajmy pożarom"

2015-03-02 09:47:57(ost. akt: 2015-03-02 09:58:38)

Autor zdjęcia: Archiwum OSP Krutyń

Prace plastyczne trzech członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krutyni i uczniów Szkoły Podstawowej w Krutyni dostały się do finału centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”.
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP od wielu lat jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. Jego celem jest rozwój plastycznych talentów dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych oraz zainteresowanie ich ochroną przeciwpożarową i życiem środowisk strażackich. Pokazuje szeroką działalność strażaków ochotników oraz ich udział: w akcjach ratowniczych, szkoleniach, życiu lokalnych społeczności, propagowaniu kultury i oświaty, podtrzymywaniu tradycji i historii, pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wielu innych podejmowanych przez nich inicjatyw.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” składa się z kilku etapów. Prace plastyczne: Zuzanny Cesarek, Michaeli Rudnik i Michała Wasilewskiego dostały się do finału centralnego. Jak przyznaje dh Ewa Dulna – opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i nauczyciel Szkoły Podstawowej w Krutyni - droga do sukcesu, bo tak można nazwać etap, na jakim znalazły się prace konkursowe jej podopiecznych, nie była łatwa. Uczestnicy musieli przejść eliminacje: środowiskowe (szkolne), gminne, powiatowe i wojewódzkie. A ich prace zostały wyróżnione spośród 66, które wpłynęły do ZOW ZOSP RP w Olsztynie w III grupie wiekowej.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska[/quote]

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. XXX #1679811 | 79.190.*.* 3 mar 2015 07:23

    Gratuluję i życzę wygranej. Powodzenia :)

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ochotnik #1679647 | 178.43.*.* 2 mar 2015 21:25

    Do informacji należy dodać, że są to jedyne prace z terenu Powiatu Mrągowskiego, które tak wysoko zakwalifikowały się w tegorocznej edycji konkursu. W eliminacjach wojewódzkich wyróżniono także prace Krzysztofa Osnowskiego i Mariusza Prusaczyka ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Pieckach. Opiekunem była pani Sabina Kremska. Serdecznie gratuluję artystom i ich opiekunom a także Zarządowi Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pieckach.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5