Wiedzą, jak pomóc poszkodowanym

2015-02-23 09:27:05 (ost. akt: 2015-02-23 10:51:38)

Autor zdjęcia: SP Dłużec

Każdy z nas w każdej chwili może być świadkiem lub uczestnikiem wypadku. Wówczas nie zawsze będzie tam szybki dostęp do pomocy medycznej. I właśnie wtedy powinniśmy mieć pewność, że w sytuacji zagrożenia będziemy wiedzieli jak zareagować. Od tego bowiem może zależeć życie nasze i naszych najbliższych.
W trosce o edukację najmłodszych w tym zakresie, 19 lutego w Szkole Podstawowej w Dłużcu, odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy dla uczniów i nauczycieli szkoły. Zajęcia przeprowadził pan Adam Paździorek, higienista szkolny.

Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Najpierw odbyły się zajęcia dla młodszych dzieci z klas "0"-III, a następnie udzielania pierwszej pomocy uczyli się uczniowie klas IV-VI. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku krwotoku z nosa i omdlenia. Przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy w przypadku omdlenia: w pozycji siedzącej, w pozycji leżącej, krwotoku, umieszczania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz nauczyli się wykonywać resuscytację.

Wszyscy uczestnicy zajęć mieli możliwość praktycznego przećwiczenia czynności wykonywanych podczas udzielania pierwszej pomocy. Nawet najmłodsze dzieci świetnie radziły sobie z wykonywaniem ćwiczeń praktycznych.

Maria Rodziewicz

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska[/quote]

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5