Z wizytą u Zeusa

2015-02-15 10:33:47 (ost. akt: 2015-02-15 10:39:14)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pieckach

13 lutego uczniowie klasy V a naszej szkoły mieli przyjemność goszczenia u władcy Olimpu – wszechpotężnego Zeusa.
Wokół tronu zebrali się między innymi: przebiegła Hera, kochająca matka Demeter i jej nieposłuszna córka Kora, posłaniec bogów Hermes, silny i odważny Herakles, dobroczyńca ludzkości Prometeusz, cudowny rzemieślnik Hefajstos, zdradziecki Syzyf, odważny i przebiegły wojownik Odyseusz wraz z wierną żoną Penelopą, pogromca Minotaura Tezeusz i zakochana w nim Ariadna oraz przepiękna Afrodyta.
W role tych postaci wcieli się uczniowie, którzy prezentowali się we własnoręcznie wykonanych i zaprojektowanych kostiumach. Każdy uczestnik miał także za zadanie opowiedzieć o przedstawianej postaci i zaprezentować wymyśloną ambrozję i nektar – pokarm greckich bogów. Zabawa ta, dosyć nietypowa, była podsumowaniem cyklu lekcji poświeconych mitologii greckiej, a realizowanych w ramach kształcenia literackiego na języku polskim. Ostatecznym pożegnaniem z bogami i herosami greckimi będzie wyjazd w marcu do teatru na przedstawienie pt. „W drodze na Olimp”.
Pomysłodawca i nauczyciel j. polskiego L. Grzebisz- Śnieżko


tylko ciekawe informacje


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska

Podziel się informacją:

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5