Ochotnicy podsumowali 2014 rok

2015-01-12 11:54:27(ost. akt: 2015-01-12 12:20:16)
Prezes OSP Krutyń dh Waldemar Bzura przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki w 2014 roku

Prezes OSP Krutyń dh Waldemar Bzura przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki w 2014 roku

Autor zdjęcia: OSP Krutyń

W sobotnie popołudnie druhowie i druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego przedstawili wyniki działalności strażackiej i kulturalnej na rzecz lokalnego społeczeństwa za rok 2014.
Zebranie rozpoczął prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni dh Waldemar Bzura, który przywitał druhny i druhów oraz zaproszonych gości i mieszkańców wsi. Spotkanie wg porządku protokołu zebrań poprowadziła dh Ewa Dulna.
Sprawozdanie z działalności przedstawił prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dh Sandra Waśkiewicz i dh Michaela Rudnik oraz sekretarz Komisji Rewizyjnej dh Marcin Czajka.
W roku sprawozdawczym 2014 odnotowano 36 wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych, w tym 4 to pożary, 26 miejscowe zagrożenia oraz 6 wypadków. Na podkreślenie zasługuje dobra współpraca z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie podczas akcji ratowniczo – gaśniczych oraz na płaszczyźnie szkoleniowej.
W 2014r. jednostka OSP w Krutyni przygotowała i wystawiła sekcję do gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, które odbyły się na stadionie w Pieckach. Po trudach i walce w duchu fair play druhowie zajęli zaszczytne drugie miejsce.
W celu doskonalenia umiejętności współdziałania z innymi jednostkami ochotnicy z Krutyni brali udział w gminnych ćwiczeniach taktyczno-bojowych przeprowadzonych przez Komendanta Gminnego dh Mariusza Adamiaka oraz ćwiczeniach powiatowych zorganizowanych przez Komendę Powiatową PSP w Mrągowie.
W okresie sprawozdawczym przeszkolono:
szkolenie podstawowe strażaków – ratowników OSP cz. I - 6 druhów
ratownictwo medyczne LPR – 2 druhów
szkolenie naczelników – 2 druhów
Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni kładą duży nacisk na pracę z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W roku 2014 szeregi MDP zasiliły cztery osoby i obecnie jednostka OSP liczy 33 członków.
Za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz działalność na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni wyróżnienia otrzymali: dh Paweł Serowik, dh Marek Cesarek, dh Roman Nakielski, dh Konrad Nakielski, dh Sebastian Schurmann, Zbigniew Cesarek oraz dh Marcin Czajka. Dyplom uznania za wzorową postawę i zaangażowanie w prowadzeniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krutyni oraz działalność kulturowo-oświatową w szeregach Zarządu Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieckach otrzymała dh Ewa Dulna.
Członkowie Ochotniczej straży Pożarnej w Krutyni jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi.
Swoją obecnością podczas zebrania zaszczycili nas:
Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie st. bryg. Krzysztof Kroszkiewicz;
Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pieckach dh Krzysztof Hanuszewski;
Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pieckach dh Mirosław Kozak;
Komendant Gminny ZOG ZOSP RP w Pieckach dh Mariusz Adamiak;
Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Jasinowicz;
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krutyni Anna Sobiech;
Dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego Krzysztof Wittbrodt;
Radna Rady Gminy Piecki Bożena Pupek;
Ksiądz Proboszcz Waldemar Sawicki:
Skarbnik Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pieckach dh Łukasz Bałdyga; Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Pieckach dh Kamil Kryspin; Prezes OSP z Ukty dh Grzegorz Nadolny; Naczelnik OSP z Ukty dh Maksymilian Grudziądz.
OSP KrutyńPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska

Podziel się informacją:

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5