Aż 77 biegaczy uczciło wolność kraju

2014-11-12 14:45:43 (ost. akt: 2014-11-12 14:51:50)
Uczestnicy IV Krutyńskiego Biegu Niepodległości

Uczestnicy IV Krutyńskiego Biegu Niepodległości

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

Tegoroczny IV Krutyński Bieg Niepodległości już za nami. Jak co roku bieg został zorganizowany przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni przy współpracy z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Krutyni oraz Urzędem Gminy Piecki.
W lokalnej imprezie mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Krutyni i okolic, mężczyźni i kobiety, dzieci, młodzież oraz dorośli. Uczestników biegu podzielono na cztery grupy wiekowe, osobne klasyfikacje dla dziewcząt i chłopców oraz kobiet i mężczyzn. Najmłodsi mieli do pokonania dwa kilometry. Pozostałe grupy musiały przebiec trasę czterech kilometrów ścieżkami lasu krutyńskiego między miejscowościami Krutyń – Gałkowo – Mościska – Krutyński Piecek. Start zlokalizowany był przy Szkole Podstawowej w Krutyni, meta – na stadionie w Krutyni.
O godzinie 11.30 ruszyła najliczniejsza i zarazem najstarsza grupa uczestników, czyli młodzież i dorośli powyżej trzynastego roku życia. Chwilę potem ruszyli młodsi uczestnicy w kategoriach do 9 i 13 lat.
W tegorocznym biegu wzięło udział siedemdziesięciu siedmiu uczestników. W pierwszej kategorii (do 9 lat) na dystansie dwóch kilometrów pierwsze miejsca zajął: Karol Sobiech z Krutyni. W kategorii drugiej (10 – 13 lat) na najwyższym podium stanęli: Aleksandra Domurat z Krutyńskiego Piecka oraz Krzysztof Pliszka z Zielonego Lasku. Wśród gimnazjalistów najlepszy był Wiktor Nadolny z Krutyńskiego Piecka, za nim uplasowali się: Jędrzej Ryś z Krutyni i Szymon Skrajny z Rosochy. Najwięcej osób zgromadził bieg na dystansie powyżej czterech kilometrów w kategorii czwartej (powyżej 17 lat). Pierwsze miejsca zajęli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni dh Elżbieta Dulna i dh Mirosław Kulas.
Po biegu czekała na uczestników ciepła herbata przygotowana przez państwa Ellen i Sebastiana Schurmann z Restauracji Lilia Wodna w Krutyni oraz przejażdżka na konikach polskich pana Feliksa Kaczanowskiego. Uczestnicy biegu mogli ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaski. Chętni mogli spróbować swoich sił podczas strzelania do celu z wiatrówek.
Organizatorzy dziękują serdecznie za wspaniałą i miłą atmosferę podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Pragniemy podziękować wszystkim za wspaniałą zabawę i zaangażowanie. Przede wszystkim biegaczom za udział w IV. Krutyńskim Biegu Niepodległości i walkę w duchu fair-play oraz rodzicom, którzy wspierali swoje najmłodsze pociechy podczas długiego biegu. Podziękowania należą się również władzom Gminy Piecki za to, że tak aktywnie wspierają naszą lokalną inicjatywę sportową, nauczycielom Szkoły Podstawowej w Krutyni oraz naszym lokalnym sponsorom:
·Krzysztofowi Wittbrodt Dyrektorowi Mazurskiego Parku Krajobrazowego za ufundowanie nagród książkowych,
·Małgorzacie i Markowi Cesarek właścicielom Karczmy Zacisze za przygotowanie poczęstunku;
·Państwu Ellen i Sebastianowi Schurmann z Restauracji Lilia Wodna za przygotowanie ciepłych napoi.
Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie. Nie obyło się bez drobnych wpadek, ale niedociągnięcia postaramy się poprawić przy okazji następnych biegów. Zapraszamy mieszkańców Krutyni i okolic na kolejne edycje imprez biegowych w naszej miejscowości.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu przez Urząd Gminy w Pieckach.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5