„Święto Chleba” w Muzeum w Pieckach

2014-09-08 12:55:44 (ost. akt: 2014-09-08 13:09:12)

Autor zdjęcia: Izabela Kozyra-Cybulska

W Muzeum Regionalnym im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach odbyła się już kolejny raz impreza plenerowa pn. „Święto Chleba”. Do organizacji imprezy przyłączyli się lokalni przedsiębiorcy. Impreza „Święto Chleba” była zainspirowana trzy lata temu, jednym z cykli kolekcji glinianych figur wykonanych przez Władysławę Prucnal z Medyni Głogowskiej pt. „Od Ziarenka do Bochenka”.
Cieszy się ona zainteresowaniem zwłaszcza rodzin z dziećmi, bo czas spędzony na wspólnym pikniku artystycznym w Muzeum to dobre chwile na beztroskie i wesołe rodzinne zabawy.
Głównym Sponsorem był Marek Szabelski, który przygotował stoisko z różnymi rodzajami chleba do degustacji. W trakcie imprezy można było przygotować i upiec swój wypiek, były to rogaliki, bułeczki i różne chrupiące kąski. Pyszny, pachnący przyprawami smalec przygotował Stanisław Kamiński z „Jadłodajni Staśkowa Chata” z Mojtyn.
Imprezę rozpoczął pokaz gaśniczy Ochotniczej Straży Pożarnej z Piecek, w ramach realizacji zadania „Bezpiecznie, Smacznie i Wesoło”, jako, że w kuchni należy zadbać o bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Przy okazji pieczenia czy też gotowania można się dobrze bawić, stąd, też odbył się występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które tworzą zespół „Pieckowianie. Gościnnie wystąpił zespół „MASUREN KLANG" oraz zespół „KONTRAKT”.
W zacisznej izbie przy Muzeum zainteresowani oglądali w skupieniu film reż. Lidii Moroz pt. „POKOLENIE”.
W celu podkreślenia znaczenie czytania książek papierowych w naszej kulturze, w program imprezy „Święta Chleba”, wpleciono również „Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza”. Chętni wyłonieni z gości, pod jabłonią czytali wybrane fragmenty powieści.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy i zabawy dla dzieci, miedzy innymi „Szukanie Dudka” i układanie „Mandali Kwiatowych”, do których przyłączyli się również dorośli. Nagrody ufundowali: EKO- TRANS – Kazimierz Ejzemberg oraz Super Apteka z Piecek.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji imprezy i zapraszamy za rok.
IK-C


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5