Wystawa „Poznajemy i obserwujemy przyrodę naszej małej ojczyzny”

2014-06-15 09:49:38 (ost. akt: 2014-06-15 09:55:51)

Autor zdjęcia: Organizator

Od 13. czerwca do końca sierpnia w Muzeum Przyrodniczym Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni będzie udostępniona wystawa fotograficzna „Poznajemy i obserwujemy przyrodę naszej małej ojczyzny”.
Wystawa zdjęć młodych artystów powstała w ramach projektu „Poznajemy i obserwujemy przyrodę naszej małej ojczyzny – warsztaty fotograficzne dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krutyni”. Projekt realizowany był od marca do końca maja, a jego celem było rozwinięcie zainteresowania sztuką fotograficzną. Wspomniane zadanie pozwoliło również nabyć umiejętność fotografowania przyrody poprzez obserwację najbliższego otoczenia i regionu.

W warsztatach wzięło udział dziesięciu członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krutyni, którzy pod czujnym okiem prowadzących warsztaty: Waldemara Bzury, Martyny Kwiatkowskiej i Ewy Dulnej obserwowali budzącą się do życia po zimowym letargu przyrodę.

12. czerwca odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „Poznajemy i obserwujemy przyrodę naszej małej ojczyzny” w Muzeum Przyrodniczym w Krutyni. Na inaugurację przedsięwzięcia przybyło wielu zaproszonych gości: wójt Gminy Piecki Agnieszka Kurczewska, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Pieckach Krzysztof Hanuszewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Krutyni Anna Sobiech, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Pieckach Krzysztof Grygo, dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego Alicja Kruszelnicka oraz Renate Marsch, korespondentka niemieckiej agencji DPA.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło rodziców, którzy z niedowierzaniem podziwiali talent swoich dzieci.

Dzięki uprzejmości dyrektora Mazurskiego Parku Krajobrazowego, Alicji Kruszelnickiej wystawa fotograficzna będzie udostępniona do końca sierpnia tego roku.

Zadanie było współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec Piecek #1418504 | 83.24.*.* 15 cze 2014 13:57

    Jestem pełen podziwu dla zaangażowania ochotników z Krutyni. Tam zawsze coś dobrego dzieje się dla integracji środowiska i rozwijaniu zainteresowań młodzieży, nie wspominając o wzorowym realizowaniu zadań statutowych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5