IV Strażacka Akcja Sprzątania Rzeki Krutyni

2014-05-13 09:04:51(ost. akt: 2014-05-13 09:24:40)
Na dnie Krutyni spoczywał m. in. czajnik

Na dnie Krutyni spoczywał m. in. czajnik

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

W sobotnie przedpołudnie 10. maja odbyła się czwarta strażacka akcja sprzątania dna rzeki Krutyni, którą zorganizowali: Burmistrz Miasta i Gminy Ruciane – Nida Zbigniew Opalach, Grupa Wodno – Nurkowa OSP Ruciane – Nida oraz Szkoła Nurkowania „Mazury Diving” Piotra Przystawika. W akcji uczestniczyli członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Ruciane – Nidy i gminy Piecki, strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu, jak również wędkarze i członkowie Klubu Nurkowego „Mazury Diving”.
Strażacy sekcji wodnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni w składzie: dh Elżbieta Dulna, dh Waldemar Bzura, dh Hubert Grygo, dh Piotr Kulas i dh Zygfryd Werner czuwali nad bezpieczeństwem nurków na trasie Rosocha – Wojnowo. Wśród sprzątających dno rzeki Krutyni nie zabrakło nurków z terenu gminy Piecki. Dh Ewa Dulna i dh Roman Nakielski z OSP Krutyń oraz dh Olaf Grzeszczyk z OSP Piecki wyłowili z rzeki wiele „skarbów”, min. okulary słoneczne, garnki, worki foliowe po nawozach, miski oraz buty. Niewątpliwie z roku na rok przybywa w naszej rzece puszek i butelek, dodajmy, że bardzo często z nienaruszoną zawartością alkoholu.
Najciekawszymi zdobyczami w tegorocznej akcji były: parasol przeciwdeszczowy, sanki, drabina, kanka po mleku, czajnik, smart fon, portfel z dokumentami i kalosze.
Tegoroczne przedsięwzięcie obserwowali i uwieczniali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krutyni, którzy uczestniczą w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Waldemara Bzurę, Ewę Dulną z OSP Krutyń i Martynę Kwiatkowska z Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Poznajemy i obserwujemy przyrodę naszej małej ojczyzny” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni serdecznie dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy Ruciane – Nida Zbigniewowi Opalach, Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Rucianem – Nidzie Marcinowi Opalach, firmie kajakowej WODNIAK Romana Prusińskiego, przedstawicielom Klubu Nurkowego „Mazury Diving” oraz opiekunom Marii Grygo i Urszuli Rudnik za pomoc w realizacji warsztatów fotograficznych na rzece Krutyni.
OSP Krytyń

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5