Wykopał na polu pocisk

2013-09-01 10:41:06 (ost. akt: 2013-09-01 10:42:08)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Mrągowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu pocisku artyleryjskiego. Mieszkaniec gminy Piecki natrafił na znalezisko podczas wykonywanych prac polowych.
Po godzinie 17.00 oficer dyżurny z mrągowskiej komendy policji przyjął zgłoszenie o odnalezieniu amunicji. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem, który potwierdził znalezisko. Jak się okazało mieszkaniec gminy Piecki, podczas prowadzonych prac polowych, wykopał skorodowany pocisk artyleryjski. Mężczyzna o swoim odkryciu natychmiast powiadomił policjantów. Według pirotechnika są to pociski pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów.

Policja przypomina:

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policje bądź inne służby.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5