Młodzież integrowała się i zwiedzała sejm

2013-10-21 16:01:51(ost. akt: 2013-10-21 16:03:02)
Uczniowie szkół podstawowych z Gminy Pasym i Gminy Dźwierzuty integrowali się podczas wspólnej wycieczki do Warszawy. Uczniowie zwiedzili gmach sejmu oraz uczestniczyli w widowisku sportowo-edukacyjnym "Integracja Drogą do Sukcesu".
W piątek, 18 października, uczniowie klas V i VI szkół z Gminy Pasym i Dźwierzuty uczestniczyli w integracyjnej wycieczce do Warszawy.

Jedną z atrakcji wycieczki był udział w widowisku sportowo-edukacyjnym "Integracja Drogą do Sukcesu" przygotowanego przez Polski Związek Szermierczy i Fundację "Akademia Integracji. Praca, Edukacja, Sport", które odbyło się w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji. Dzieci miały okazję obejrzeć mecz szermierki pomiędzy kadrą Polski paraolimpijczyków, a batalionem sportowym Wojska Polskiego. Rywalizację wygrała drużyna paraolimpijczyków z Grzegorzem Plutą na czele. Przed uczniami odbyła się również prezentacja e-filmów o historii szermierki w Polsce oraz pokazy walk z różnych epok Grupy Karabela i walki wręcz Grom Group.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie gmachu sejmu. Pierwszy etap zwiedzania to sala posiedzeń, znana tylko z debat relacjonowanych w telewizji. Pracownik biura sejmu oprowadził wycieczkę po budynku sejmu, na początku wprowadzając w podstawowe elementy pracy posłów i senatorów oraz w podstawy tworzenia aktów ustawodawczych. Uczestnicy wycieczki rozpoznali dziennikarza TVN Arkadiusza Wierzuka, który ucieszył się na widok mieszkańców jego miejsca urodzenia. Sejm zrobił wrażenie na uczniach i każdy choć na chwilkę chciałby "porządzić".

W pamięci uczestników zostaną wspomnienia utrwalone na fotografiach i uśmiechy nowo poznanych kolegów.

Wycieczka została zorganizowana przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Pasym, Urzędu Gminy Dźwierzuty oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu i Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5