Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Masz głos - masz wybór

Klub Młodego Obywatela działający w ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie po raz kolejny włączył się do ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują”, koordynowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy.

Tym razem młodzież zajęła się kolportowaniem ulotek i plakatów zachęcających mieszkańców Ostródy do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. „Najpierw z informacją poszliśmy do naszych rodziców, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w wyborach – relacjonuje Ola. Pytaliśmy o ich osobiste motywacje otrzymując najczęściej odpowiedź, że tak naprawdę to chcą w ten sposób zadbać o lepsze jutro nie swoje, ale właśnie nas – dzieci. Jeśli będzie więcej miejsc pracy, więcej możliwości rozwoju naszego miasta, czy powiatu – nie będzie konieczności wyjazdu młodych „za chlebem” w odległe miejsca Europy.”
Wybory samorządowe są dla lokalnej społeczności bardzo ważne i każdy powód, aby w nich uczestniczyć jest istotny. Jedni chcą ładnego miasta, drudzy dobrze działającej komunikacji, a jeszcze inni większej liczby miejsc w przedszkolach. Wszystkich powinno łączyć w tych oczekiwaniach jedno hasło: „Mając głos - mam wybór.” Poziom frekwencji wyborczej świadczy o naszym obywatelskim zaangażowaniu. Uczestnicząc w wyborach samorządowych mamy także niepowtarzalną okazję do radosnego świętowania 25 lat wolności w Polsce. Zadbajmy więc wspólnie o to, aby przez kolejne ćwierć wieku polska demokracja nadal rosła w siłę.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Dorota Michowska oraz opublikowany na portalu Ostróda: Masz głos - masz wybór
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5