Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Ostródzka młodzież zachęca: masz głos – masz wybór!

21 maja 2014 Szkolny Klub Młodego Obywatela działający w ZSZ im. S. Petőfi przygotował wraz z Europe Direct w Olsztynie akcję mającą na celu zachęcenie mieszkańców Ostródy do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Uczniowie rozdawali w centrum miasta ulotki informacyjne, a przy tym rozmawiali o tym, dlaczego warto głosować. Motywacje mieszkańców naszego miasta są bardzo różne: od poczucia obowiązkowości /chociaż głosowanie jest w Polsce prawem, a nie obowiązkiem/, przyzwyczajenia po zwykłą ciekawość. Dla wielu obywateli Unia Europejska jawi się jako zupełnie niedostępna instytucja, w której polskie interesy nie są właściwie reprezentowane. Poważną barierą jest także słaba znajomość osób kandydujących, dlatego jeden z mieszkańców stwierdził: „Jeśli nie znam kandydatów, komitetów to nie widzę sensu oddawania głosu.”. Młodzież zachęcała więc do sięgania po nowoczesny nośnik wiedzy, czyli Internet, dzięki któremu nie tylko można poznać sylwetki i programy wyborcze, ale na bieżąco śledzić notowania, czy porównywać własne poglądy polityczne z programami komitetów partyjnych startujących w wyborach np. za pomocą aplikacji pod nazwą „Latarnik wyborczy”.
Najbardziej wdzięczną grupą odbiorców akcji były dzieci. Co prawda, muszą jeszcze kilkanaście lat zaczekać na czynne prawo wyborcze, ale już teraz chętnie pozowały do zdjęć z Syriuszem – maskotką UE i odbierały słodkie lizaki oraz balony.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Dorota Michowska oraz opublikowany na portalu Ostróda: Ostródzka młodzież zachęca: masz głos – masz wybór!
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5