Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Wigilia w Internacie

Młodzież mieszkająca w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfii, zanim przeżyje Święta w swoich domach, organizuje, jak co roku, wigilię w internacie.

„Wszystko jest jak przed rokiem: na szybach srebrne kwiaty i ten sam obraz w ramach okien. Świat biały jak opłatek...Będzie Wigilia! Uśmiechną się ludzie, do świątecznej zasiądą wieczerzy…błogosławiony grudzień…”.
Tymi słowy 19 grudnia rozpoczęła się uroczysta wieczerza. Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe niosło ze sobą przesłanie, aby porzucić stare grzechy i złe nawyki i otworzyć się na obecność nowonarodzonego Jezusa. Świętą rodzinę odwiedziły w stajence znane postacie- Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Pinokio oraz Rybak ze złota rybką. Nie zabrakło oczywiście pastuszków oraz zastępu aniołów. W tle brzmiały kolędy grane przez wychowankę na sakshornie. Atmosfera podczas występu była pełna wzruszenia i podziwu dla młodych aktorów. Kierownik Internatu i Dyrektor szkoły złożyli wszystkim zebranym życzenia zdrowia, spokoju i przekazali serdecznie pozdrowienia dla rodziców. Ksiądz przytoczył Słowo Boże, pobłogosławił opłatki i zaprosił do podzielenia się i wspólnego spożycia wieczerzy. Uroczystość odbyła się w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego śpiewania kolęd. Wigilię przygotowała młodzież przy wsparciu wszystkich wychowawców. Występ młodzieży prowadziły wychowawcy- Alicja Sposób i Agnieszka Odolińska.
Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia grono pedagogiczne oraz wychowankowie internatu składają życzenia zdrowia, spokoju, nadziei oraz ciepła rodzinnego. Niech w naszych domach króluje zgoda, radość i dostatek, a Nowy Rok niech będzie czasem pokoju.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Agnieszka Kołodziejska
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5