Sprawcy pobicia zatrzymani

2009-07-26 00:00:00

28-letni Paweł P. z dwójką swoich młodszych kolegów Sewerynem W. i Piotrem T. na jednej z ostródzkich plaż dotkliwie pobili mieszkańca Warszawy. Ostródzcy policjanci zatrzymali ich w kilka godzin po zdarzeniu. Pijani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Mieli od 1,4 do prawie 2 promili alkoholu w organizmie. Śledczy ustalają, co było przyczyną ich zachowania. Teraz za pobicie całej trójce grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się 25 lipca o godzinie 2.00 w nocy na jednej z ostródzkich plaż. Do 24-letniego przebywającego tam turysty podeszło trzech mężczyzn, którzy zaczęli się awanturować. Sprawcy byli pijani i agresywni. W pewnym momencie zaczęli turystę szarpać i bić. Po chwili uciekli. Pokrzywdzony od razu o zdarzeniu powiadomił policjantów.

Kilka godzin później pracując nad ustaleniem okoliczności zdarzenia, kryminalni ustalili tożsamość podejrzanych. Cała trójka został zatrzymana w pokoju, który wynajmowali w Ostródzie. 28-letni Paweł P. z dwójką swoich młodszych kolegów: 27-letnim Sewerynem W. i 23-letnim Piotrem T. trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy podczas zatrzymania byli pijani. Mieli od 1,4 do prawie 2 promili alkoholu
w organizmie.

Policjanci będą wyjaśniać, co było przyczyną ich zachowania. Teraz za pobicie całej trójce grozi kara nawet do lat 3 pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn

Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5