Miał prawie 3 promile alkoholu i jechał wężykiem całą szerokością jezdni

2023-11-27 21:51:44(ost. akt: 2023-11-27 22:01:24)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Dwóch podróżujących samochodem mężczyzn zwróciło uwagę na kierującego osobowym fordem. Wykonywał gwałtowne manewry i jechał całą szerokością jezdni. Jak się okazało, nie bez powodu.
Wzorową postawą obywatelską wykazali się mężczyźni, którzy widząc jadącego w podejrzany sposób kierowcę uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali na miejsce policjantów.

Do zdarzenia doszło w piątek (24.11.2023r.) około godz. 18:00 na wysokości miejscowości Wirwajdy. Dwóch podróżujących samochodem mężczyzn zwróciło uwagę na kierującego osobowym fordem. Jego sposób jazdy wydał się podejrzany. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, wykonywał gwałtowne manewry.

— Podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowili go zatrzymać i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Zgłaszający powiadomili służby, dzwoniąc na numer alarmowy i informując o zdarzeniu — informuje ostródzka Policja.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 52-latka wykazało obecność prawie 3 promili alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
W trakcie kontroli okazało się, że nietrzeźwy kierowca forda nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5