Tomasz Krzeszewski nowym dyrektorem sportowym PZTS

2023-11-02 10:54:13(ost. akt: 2023-11-02 11:03:11)
Tomasz Krzeszewski

Tomasz Krzeszewski

Autor zdjęcia: arch. Klubu

Tomasz Krzeszewski wygrał konkurs na dyrektora sportowego Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Trener i prezes klubu Energa-Morliny Ostróda już niebawem obejmie tę funkcję.
Krzeszewski na tym stanowisku zastąpi Stefana Dryszela, który pełnił rolę dyrektora sportowego PZTS przez 15 lat i podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Popularny „Krzesza” do tej pory był i jest za sterami klubu Energa-Morliny Ostróda, w którym to prowadzi treningi dla seniorów, jest szkoleniowcem pierwszego zespołu, a także prezesem klubu. Obowiązki klubowe Krzeszewski łączy również z funkcją trenera reprezentacji Polski, a ten zaszczyt przyjął po…Dryszelu w 2008 roku.

Reprezentacja Polski Seniorów pod wodzą Tomasza Krzeszewskiego zdobywała wiele medali Mistrzostw Europy. Na podium europejskiego czempionatu stawali Jakub Dyjas, Wang Zeng Yi czy Daniel Górak. Również ostródzianie z Energi-Morlin sięgali po medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Drużyna seniorska zaś gra obecnie w pierwszej lidze i ma szanse na powrót do LOTTO Superligi.
WCh

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5