To jedno z najsmaczniejszych wydarzeń w roku

2023-09-24 10:04:23(ost. akt: 2023-09-24 10:13:41)

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

XV Mazurski Dzień Ziemniaka - Gotowanie "na żywo", degustacje i kiermasz lokalnej żywności! To wszystko w niedzielę w Kraplewie.
W imieniu organizatorów zapraszamy na jedno z najsmaczniejszych wydarzeń roku - XV Mazurski Dzień Ziemniaka, który odbędzie się w Dworze Kraplewo w Kraplewie w niedzielę, 24 września br.

PROGRAM WYDARZENIA
• Konkurs Kulinarny na Potrawę z Ziemniaka: to główna atrakcja wydarzenia. Sołectwa z Gminy Ostróda oraz koła będą rywalizować o tytuł mistrza w przygotowywaniu potraw z ziemniaka. Kto stworzy najsmaczniejsze danie? Przekonamy się!
• Koncerty: w programie XV Mazurskiego Dnia Ziemniaka nie zabraknie wspaniałych koncertów. Formacja QUEST oraz Psie baby zapewnią niezapomniane muzyczne przeżycia.
• Oprawa artystyczna: Zespoły wokalne z GCK-B Samborowo, takie jak Zespół "Piątka z Plusem" oraz Dziecięcy Zespół Folkowy "Po Burzy", zadba o oprawę artystyczną i dostarczy niezapomnianych emocji
• Wystawa rękodzieła i produktów regionalnych: to doskonała okazja, by znaleźć unikalne pamiątki i smakołyki.
• Bezpłatne degustacje: wspaniała okazja do spróbowania różnorodnych potraw z ziemniaka, a wszystko to zupełnie za darmo!


XV Mazurski Dzień Ziemniaka jest realizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie "Kalendarz imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego 2023 r."


XV MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA
DWÓR KRAPLEWO
Start o godzinie 13:30


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5