Po weekendzie kilku kierowców stanie przed sądem

2023-09-18 12:55:55(ost. akt: 2023-09-18 13:05:11)

Autor zdjęcia: Policja

Jak informuje ostródzka Policja, w miniony weekend nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, jednak doszło do dziewięciu niegroźnych kolizji drogowych. Zatrzymano czterech nietrzeźwych kierujących oraz ujawniono dwóch kierujących nie posiadających uprawnień do kierowania.
W piątek (15.09.2023r.) policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło w Ostródzie przy ul. Mickiewicza. Według ustaleń policjantów wynika, że 55-letnia kierująca hondą nie zachowała bezpiecznej odległości od samochodu poprzedzającego, którym poruszała się 28-letnia kierująca oplem, w wyniku czego doszło do zderzenia.

Tego samego dnia w miejscowości Liksajny w gm. Miłomłyn, funkcjonariusze ostródzkiej jednostki policji dokonali zatrzymania kierującego samochodem osobowym marki volkswagen. W trakcie kontroli okazało się, że 33-letni mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci sporządzili niezbędną dokumentację do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Również w piątek w miejscowości Zajezierze w gm. Małdyty policjanci z ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 55-latka, który kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila alkoholu w jego organizmie. Zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami taka przejażdżka będzie kosztować. Funkcjonariusze nałożyli na cyklistę mandat karny w wysokości 2500 złotych.

W niedzielę (17.09.2023r.) w Ostródzie na ul. Mickiewicza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Jak się okazało 20-latek kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 1 promila alkoholu w jego organizmie. Prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane a pojazd przekazany osobie wskazanej. Funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło na drodze S7 na wysokości miejscowości Piławki. Doszło samozapłonu pojazdu marki Land Rover. Samochodem podróżowały dwie osoby, które o własnych siłach opuściły pojazd i nie wymagały hospitalizacji. W trakcie gaszenia pożaru pojazdu ruch drogowy był zablokowany.

Policjanci w miniony weekend skontrolowali łącznie 176 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 100 mandatów karnych oraz zastosowali pouczenia wobec 34 uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili aż 213 kontroli trzeźwości.

Źródło: KPP Ostróda (pś)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5