Dwa test-mecze w jeden dzień — Sokół przygotowuje się do wiosny i tworzy kadrę na drugą rundę

2023-02-01 15:00:00(ost. akt: 2023-02-01 16:07:35)
Sparing Olimpia Elbląg — Sokół Ostróda

Autor zdjęcia: Maciej Żynda / sokolostroda.com

PIŁKA NOŻNA\\\ W sobotę zawodnicy III-ligowca z Ostródy, prawie w tym samym czasie, rozegrali w dwóch różnych lokalizacjach dwa sparingi. Do tego Sokół co chwila informuje o kolejnych transferach do klubu.
• Olimpia Elbląg — Sokół Ostróda 2:3 (1:2)
0:1 — Kasprzyk (16), 1:1 — Branecki (26), 1:2 — Kasprzyk (43), 2:2 — Gabrych (80), 2:3 — Klimek (83),

OLIMPIA: Łęgowski — Kuczałek, Piekarski, Sarnowski, Jakubczyk, Stefaniak, Danilczyk, Czernis, Branecki, Famulak, Senkewicz,
Grali jeszcze: Olbryś, Gabrych, Filipczyk, Kozera, Łaszak, Stasiak, Wierzba oraz trzech zawodników testowanych.

SOKÓŁ: Florczak (46 Leszczyński) — Kvenstar, Morawski, Pawluczuk, Mościcki, Stefański, Kiełtyka, Kasprzyk, Mysiorowski, Porębski, Święty,
Ponadto wystąpili: Słuchocki, Klimek,

Tym razem pogoda nie pokrzyżowała planów drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego, które rozegrały szereg spotkań sparingowych. Sokół Ostróda grał w sobotę dwukrotnie — w Elblągu o godzinie 12.00 zespół pod wodzą trenera Janusza Bucholca mierzył się z II-ligową Olimpią, a godzinę później pod wodzą drugiego trenera Macieja Czerkawskiego na bocznym boisku przy ul. 3 Maja w Ostródzie rozpoczął się sparing z czwartoligową Narwią Ostrołęka.

> Mecz w Elblągu zaczął się od ataków obu drużyn, jednak częściej przy piłce byli gospodarze. Ataki elblążan w porę zażegnywała defensywa gości oraz bramkarz Hubert Florczak (w drugiej połowie zastąpił go pozyskany tej zimy Michał Leszczyński). W okresie przewagi podopiecznych trenera Przemysława Gomułki przyjezdni wyprowadzili skuteczną kontrę. Na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Kasprzyk, a że źle był ustawiony bramkarz Olimpii Łukasz Łęgowski, to piłka wpadła do siatki.

Dziesięć minut później nie bez winy zawodnika gości – Tomasza Porębskiego, Jakub Branecki strzałem z pola karnego po długim rogu doprowadził do wyrównania.

Olimpia atakowała, jednak Sokół dalej się bronił i czekał na swoją okazję. Tym razem przy biernej postawie defensywy elbląskiej Kasprzyk w 43 minucie ponownie wyprowadził zespół gości na prowadzenie.

W drugiej odsłonie meczu trener elblążan dokonał licznych roszad w składzie. Nadal przewagę mieli „olimpijczycy”, ale razili brakiem skuteczności. Dopiero w 80 minucie, po zamieszaniu podbramkowym, Gabrych strzelił z bliska i Michał Leszczyński musiał wyciągać piłkę z siatki. Wynik spotkania ustalił Błażej Klimek, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z piłką minął się bramkarz Filip Olbryś i z pola bramkowego umieścił futbolówkę w siatce.

Trener Sokoła Janusz Bucholc po meczu powiedział: — Cieszę się, że drużyna pokazała charakter i nieustępliwość w grze. Pod względem taktycznym wszystko przebiegało po naszej myśli. Wygraliśmy z Olimpią i to musi cieszyć — ocenia szkoleniowiec.

W drugim sobotnim test-meczu Sokół przegrał 1:3 z IV-ligową Narwią Ostrołęka. Gola dla zespołu z Ostródy w 4 minucie zdobył Damian Lubak, który dzisiaj (środa 1 lutego) — podobnie jak Hubert Radzki — został zaprezentowany w mediach klubowych jako nowy zawodnik Sokoła. Wcześniej klub poinformował o pozyskaniu Łukasza Mościckiego, Adama Stefańskiego i wspomnianego już Leszczyńskiego.

> W najbliższą sobotę 4 lutego Sokół zagra sparing ze Spartą Brodnica, mecz zostanie rozegrany na sztucznym boisku stadionu w Ostródzie, początek o 11.00.