Promocja książki pt. "Kanał Elbląski" i spotkanie z jej współautorami

2022-06-06 11:51:38(ost. akt: 2022-06-06 12:07:15)
Okładka książki

Okładka książki

Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego "Przystań z Kulturą" zaprasza na promocję książki pt. "Kanał Elbląski".
8 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Użyteczności Publicznej odbędzie się promocja książki pt. "Kanał Elbląski" oraz spotkanie z jej współautorami - Cezarym Wawrzyńskim i Ryszardem Kowalskim, połączone z prezentacją multimedialną.

Jest to wydanie drugie tej publikacji, znacznie uzupełnione. Jest ona swoistym kompendium wiedzy o Kanale Elbląskim. Ciekawostka: pierwsze wydanie książkowe liczyło łącznie 143 strony, nowe natomiast 276 stron. Z tego punktu widzenia to przyrost objętości o ponad 90%. Pojawiły się też dodatkowo nowe rysunki i fotografie.

• Książka została napisana pod redakcją profesora Stanisława Januszewskiego (Wrocław), współautorzy: Ryszard Kowalski i Cezary Wawrzyński (Ostróda).
• Podczas spotkania, książkę będzie można nabyć (!), a jest niedostępna w naszych księgarniach
• Ponadto zostaną przedstawione informacje (z prezentacją multimedialną) o czerwcowym flisie tratew Kanałem Elbląskim (rzecz niewidziana od dziesiątek lat), prelegent: Sławomir Dylewski ze Stowarzyszenia Miłośników Kanału Elbląskiego NAVICULA
Dodatkowo zostanie przestawiona informacja o planowanej inscenizacji 150. rocznicy odsłonięcia pomnika G.J. Steenke na pochylni Buczyniec w dniu 15 lipca 2022 r.
Wstęp wolny.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5