"Chcemy przywieźć z Grodziska pierwszy wyjazdowy komplet punktów". Sokół gra w sobotę z Pogonią

2021-11-20 10:44:29(ost. akt: 2021-11-20 11:06:04)

Autor zdjęcia: s28

Sokół Ostróda dzisiaj (sobota 20 listopada) rozpocznie rundę rewanżową. Piłkarze Huberta Błaszczaka zagrają na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, pierwszy gwizdek o 13.00. Będzie to grana awansem pierwsza kolejka drugiej rundy, przeniesiona z początku wiosny 2022 na koniec jesieni 2021. Na początku sezonu 2021/22 Pogoń wygrała w Ostródzie 0:2.
Ostródzka drużyna po pierwszej rundzie zajmuje ostatnie miejsce w II lidze. Zespół zgromadził zaledwie 6 punktów, a złożyło się na to 1 zwycięstwo, 3 remisy i 13 porażek.

Paradoksalnie każdy inny zespół w tej sytuacji myślałby o jak najszybszym zakończeniu rundy i zapomnieniu na kilka miesięcy o ligowej rywalizacji. Sokół jednak chce grać jak najdłużej, bo zespół ewidentnie na koniec listopada złapał najlepszą formę od startu sezonu.

W ostatnim meczu podopieczni Huberta Błaszczaka sprawili niespodziankę i zremisowali bezbramkowo na wyjeździe w Krakowie z miejscową Garbarnią. W opinii zagorzałych obserwatorów spotkań ostródzkiego Sokoła było to najlepsze spotkanie w tym sezonie w wykonaniu II-ligowca. Zespół zagrał bardzo dobrze w defensywie, a niestety kulała ofensywa i przez to nie udało się wygrać tego meczu.

— Po meczu w Krakowie mój zespół jest pozytywnie nastawiony przed kolejnym spotkaniem — mówi Hubert Błaszczak, trener Sokoła. — Chcemy kolejny raz zagrać dobry mecz i przywieźć z Grodziska pierwszy wyjazdowy komplet punktów — planuje szkoleniowiec.

I dodaje: - Cieszymy się, że runda jeszcze się nie zakończyła i chcemy grać jak najdłużej. Widzimy, że nasza praca na treningach przynosi efekty, było to widać w ostatnim meczu w Krakowie. Żeby wygrywać, to w każdym meczu musi dobrze funkcjonować zarówno defensywa jak i ofensywa.

W pierwszym spotkaniu tego sezonu Sokół Ostróda przegrał na własnym obiekcie 0:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Beniaminek ostatecznie po pierwszej rundzie zgromadził 18 punktów i traci 2 punkty do bezpiecznego miejsca w ligowej tabeli.

— To będzie zupełnie inne spotkanie niż to lipcowe — ocenia Błaszczak. — Przede wszystkim my wtedy byliśmy zbiorem piłkarzy, a teraz jesteśmy drużyną, w naszej grze widać zdecydowany postęp. Pogoń w tym czasie zdobyła doświadczenie ligowe, obyła się z II ligą — zauważa szkoleniowiec II-ligowca z Ostródy. 

Początek spotkania o godz. 13:00

EM

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5