Spotkanie z autorką książki "Wieczny początek. Warmia i Mazury"

2021-09-22 11:06:05(ost. akt: 2021-09-22 11:12:34)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W czwartek 23 września w Powiatowej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Beatą Szady, autorką książki "Wieczny początek. Warmia i Mazury".
"Wieczny początek. Warmia i Mazury" to poruszająca historia ludzi, którzy poszukują własnej tożsamości.
Warmia i Mazury są pięknym i spokojnym miejscem, gdzie turyści chętnie spędzają wolny czas i oddają się wypoczynkowi. Zielone lasy, liczne jeziora i lokalna kultura od lat przyciągają wczasowiczów. Tylko czemu mieszkańcy tak wspaniałego regionu w znacznej mierze są nieszczęśliwi?

Wiele osób nie pamięta, że Warmia i Mazury przez długie lata były ziemiami niemieckimi. Dopiero po II wojnie światowej weszły w skład Polski. Doprowadziło to do szybkich i niespodziewanych zmian, do których dostosować się musieli mieszkańcy, którzy postanowili zostać w swoich domach. Wszystko trzeba było zacząć od początku. Część mieszkańców pragnęła uciekać z kraju, a inni czuli się zadowoleni i przejmowali budulec z zabytkowych poniemieckich domów. Pozostali postanowili stworzyć swój wewnętrzny kraj i własną kulturę. Pomiędzy tym wszystkim katoliccy księża przejmowali na Mazurach ewangelickie kościoły.

"Wieczny początek. Warmia i Mazury" to już druga książka Beaty Szady, która w poruszający i szczery sposób opisuje historię poszczególnych rejonów świata, tym razem skupiając się na Warmii i Mazurach. Podczas spotkania będzie można także nabyć książkę oraz uzyskać autograf pisarki.

Pierwszym tytułem napisanym przez reporterkę jest "Ulica mnie woła. Życiorysy z Limy". Wspólną cechą obu reportaży autorki jest rozpoczynanie życia na nowo w zmieniającym się świecie.
Jak nadążyć i zostać zauważonym, kiedy jest się jednym z wielu? W jaki sposób odnaleźć siebie w tym całym chaosie? Beata Szady opowiada historie, które miały ogromny wpływ na kształtowanie teraźniejszości i pojawiające się dylematy mieszkańców oraz ich liczne problemy z poznaniem własnej tożsamości.

Miejsce spotkania: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ostródzie (budynek CUP) godz. 17.30.

Okładka książki


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5