Lodowisko na stadionie miejskim jest już zadaszone

2021-03-04 11:56:54(ost. akt: 2021-03-04 12:12:08)
Teraz na łyżwach, rolkach i wrotkach będzie można jeździć pod dachem

Teraz na łyżwach, rolkach i wrotkach będzie można jeździć pod dachem

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Przez Covid-19 nie udało się tej zimy pojeździć na łyżwach po sztucznym lodowisku. Ale może w kolejnych miesiącach uda się to zrobić na łyżwach i rolkach. Obiekt został zadaszony i wyposażony w nowe oświetlenie.
Dotychczas obiekt na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja w Ostródzie, jak było można funkcjonował tylko zimą. Oczywiście kiedy można było korzystać ze sztucznego lodowiska. Teraz będzie mógł służyć ostródzianom i przyjezdnym przez 12 miesięcy.

- Szkoda było żeby taki obiekt był wykorzystywany tylko przez kwartał w roku, dlatego wpadliśmy na pomysł, żeby w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym można tam było jeździć na wrotkach lub rolkach – powiedział Tadeusz Czyczel, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, które administruje obiektem.

Na potrzeby komfortu jazdy rolkarzy i wrotkarzy trzeba jeszcze zmatowić obecną nawierzchnię, która za śliska.

Przez to, że w tym sezonie nie było sztucznego lodowiska, to środki finansowe zostały przesunięte na zadaszenie obiektu i jego nowe oświetlenie. I właśnie dach już pojawił się nad lodowiskiem, dodatkowo konstrukcja wyposażona w specjalne zasłony, które będzie można rozsuwać podczas złej pogody.

- Montaż zadaszenia oraz dodatkowych elementów czyli na przykład nowego oświetlenia to koszt około 200 tysięcy złotych – dodał dyrektor Czyczel.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5