Stadion lekkoatletyczny i miejskie orliki znowu zamknięte

2021-02-28 16:24:30 (ost. akt: 2021-02-28 16:26:26)
Ostródzki stadion lekkoatletyczny przez dwa tygodnie będzie zamknięty dla biegaczy

Ostródzki stadion lekkoatletyczny przez dwa tygodnie będzie zamknięty dla biegaczy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Niespełna dwa tygodni ostródzcy miłośnicy biegania, nordic walking i grania w piłkę na orlikach cieszyli się z możliwości korzystania z obiektów sportowych. Miejskie ponownie zostały zamknięte przez pandemię koronawirusa.
Sklepy wielkopowierzchniowe cały czas działają, ludzie stoją tam w kolejkach jeden przy drugim. Tymczasem stadiony i mniejsze boiska gdzie tzw. dystans społeczny jest dużo większy ponownie zostały zamknięte. To efekt kolejnego rozporządzenia Rady Ministrów, po którym w województwie warmińsko-mazurskim zostały wprowadzone restrykcyjne obostrzenia.

Nowe wytyczne dotyczą między innymi sportu i rekreacji. Obowiązują od 27 lutego do 14 marca. To oznacza, że zamknięte zostały orliki, korty tenisowe i stadion lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego administrowane przez Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Z obiektów mogą jedynie korzystać zawodnicy kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej w danej dyscyplinie sportu, sportowcy zawodowi, zawodnicy uprawiający sport w ramach lig zawodowych oraz dzieci i młodzież uczestniczący we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni związek sportowy.

Zatem lokalnym fanom biegania, „kijkowania” lub towarzyskiego grania w piłkę ponownie pozostaję boiskowa partyzantka lub bieganie po lasach tudzież miejskich duktach.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5