Ostródzianie pojeżdżą na wrotkach i rolkach na stadionie

2021-02-16 14:30:02(ost. akt: 2021-02-16 14:47:05)
Na stadionie miejskim będzie można pojeździć na rokach i wrotkach

Na stadionie miejskim będzie można pojeździć na rokach i wrotkach

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Nie udało się pojeździć na łyżwach na sztucznym lodowisku, ale będzie można spróbować swoich sił na rolkach lub wrotkach. Trzeba tylko poczekać aż nad sztucznym lodowiskiem pojawi się zadaszenie.
W tym sezonie zimowym sztuczne lodowisko na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja przegrało z pandemią koronawirusa. Sztuczna lodowa tafla nie powstała, ponieważ przez obostrzenia nie było jej dla kogo robić.

Administratorem obiektu jest Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, którego dyrektor chce spowodować, żeby ten obiekt żył przez 12 miesięcy, a nie tylko w okresie zimowym. Od wiosny do jesieni na miejscu lodowiska będzie można spróbować swoich sił jeżdżąc na rolkach lub wrotkach.

— Chcemy żeby ten obiekt funkcjonował przez cały rok, a nie tylko zimą — mówi Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR. — Najpierw sprawdzimy czy obecna nawierzchnia będzie się do tego nadawała, jeśli nie to trzeba będzie położyć inną. A biorąc pod uwagę, że to miejsce niedługo będzie zadaszone, to na wrotkach i rolkach będzie można jeździć cały czas.

Montaż zadaszenia ma potrwać od tygodnia do dwóch, na razie jednak wykonawca inwestycji czeka na lepsze warunki pogodowe. Montaż zadaszenia ma kosztować około 200 tysięcy złotych. Przy okazji zmodernizowane zostanie oświetlenie oraz bady wokół sztucznego lodowiska.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5