Naturalne lodowisko powstało na jeziorze Sajmino

2021-02-16 12:25:49 (ost. akt: 2021-02-16 12:46:12)
Amatorzy jazdy na łyżwach mogą kręcić kółka na jeziorze Sajmino

Amatorzy jazdy na łyżwach mogą kręcić kółka na jeziorze Sajmino

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Z powodu pandemii covid-19 nie mamy w tym roku sztucznego lodowiska na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja. Ale z pomocą przyszła aura i na zamarzniętej części jeziora Sajmino na plaży miejskiej ludzie odśnieżyli sobie kawałek tafli lodowej i można śmigać na łyżwach.
Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku w Ostródzie nie mamy sztucznego lodowiska. Rzeczone od kilku lat funkcjonowało na terenie ostródzkiego stadionu miejskiego przy ul. 3 Maja. Jednak w tym sezonie zimowym wskutek licznych obostrzeń rządowych związanych z koronawirusem administrujące obiektem Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji nie zdecydowało się na organizację sztucznej tafli lodowej.

Na szczęście z pomocą przyszła natura. Panujące w lutym mrozy sprawiły, że jeziora pozamarzały. Obecnie jezioro Sajmino pokrywa pnaddwudziestocentymetrowa warstwa lodu. Zatem między pomostami plaży administrowanej przez OCSiR powstało naturalne lodowisko.

— To nie jest nasz temat, ponieważ my nie możemy robić takich rzeczy — powiedział Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR. — Widocznie skrzyknęło się kilka osób i odśnieżyli. Jednak każdy kto tam wchodzi robi to na własną odpowiedzialność.

Jezioro Sajmino pokrywa warstwa lodowa o grubości ponad 20 cm
Fot. Marcin Tchórz
Jezioro Sajmino pokrywa warstwa lodowa o grubości ponad 20 cm

We wtorek przed południem kilkadziesiąt okrążeń na naturalnym lodowisku robił jeden łyżwiarz. Zapytaliśmy jego o wrażenia z jazdy na naturalnym lodzie.

— Jest znośnie, całkiem fajnie, lepiej niż na sztucznym lodowisku — odpowiedział łyżwiarz.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5