Do pięciu razy sztuka, Sokół Ostróda pokonał Polonię Warszawa [zdjęcia]

2019-11-03 19:03:58(ost. akt: 2019-11-04 05:53:32)
W 45. min Patryk Kubicki z bliska strzelił gola na 1:0

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W 15. kolejce spotkań III ligi piłkarze ostródzkiego Sokoła wykonali plan czyli pokonali warszawską Polonię. Ostródzianie wygrali po raz jedenasty w tym sezonie i utrzymali czteropunktową przewagę nad drugim w tabeli Zniczem Biała Piska.
Po jednym remisie i trzech porażkach w ligowych potyczkach z Polonią piłkarze Sokoła przerwali tę słabą passę w 15. kolejce spotkań sezonu 2019/2020. Inaczej być nie mogło skoro lider z Ostródy rywalizował z przedostatnim zespołem ze stolicy.

W wyjściowym składzie Sokoła miejsce Oskara Rynkowskiego zajął Dominik Wasiak. Mimo że oba zespoły dzieliła przepaść w ligowej tabeli, to ostródzianie nie mieli łatwej przeprawy. Na stadionie przy ul. 3 Maja Sokół dyktował warunki, sporo czasu spędzał pod polem karnym. Jednak w decydujących momentach gospodarzom brakowało dokładności przy rozegraniu piłki w okolicach szesnastki. Ostródzianie oddali kilka strzałów na bramkę polonistów, ale bramkarz gości przez prawie całą pierwszą połowę udanie interweniował. Golkipera Polonii szczęście opuściło tuż przed przerwą, kiedy 5 metrów od bramki piłka spadła pod nogi Patryka Kubickiego, który z bliska strzelił na 1:0.

Na murawie przy 3 Maja ciekawiej było po przerwie. W 55. min goście nieprzepisowo zagrali we własnym polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę dla Sokoła. Z 11 metrów pewnie na 2:0 podwyższył Krzysztof Wicki. Później dwa razy bramkarza gości próbował pokonać Hubert Otręba, ale jego strzałem z głowy i uderzeniem z dystansu poradził sobie warszawski golkiper. W 76. min nieźle nad murem z rzutu wolnego strzelił Piotr Kołc, ale znowu na posterunku był bramkarz Polonii. W 86. min Polonia wyprowadziła szybki kontratak. Po trzech podaniach w sytuacji sam na sam z Kacprem Leszczyńskim znalazł się Patryk Zych i strzelił na 2:1. Zapędy gości w dążeniu do remisu szybko powstrzymali piłkarze z Ostródy. Lewym skrzydłem urwał się Kubicki, dośrodkował na bliższy słupek, a tam nabiegający Rynkowski z głowy ustalił wynik meczu na 3:1.

Sokół Ostróda - Polonia Warszawa 3:1 (1:0)

1:0 - Kubicki (45), 2:0 - Wicki (55 karny), 2:1 - Zych (86), 3:1 Rynkowski (87)
Sokół O.: Leszczyński - Brzuzy, Wicki, Kołc,Żwir, D. Wasiak (66 Rynkowski), Wasiluk (76 Zyska), Chwastek (89 Łyszyk), Otręba, Tomkiewicz (90 Wojciechowski), Kubicki