Uczennice ostródzkiego LO tuż za podium w biegach sztafetowych

2019-10-29 10:03:50 (ost. akt: 2019-10-29 09:17:41)
Sztafeta dziewcząt z ostródzkiego LO zajęła 4. miejsce w województwie

Sztafeta dziewcząt z ostródzkiego LO zajęła 4. miejsce w województwie

Autor zdjęcia: Archiwum LO Ostróda

Dziewczęta na czwarty, a chłopcy na dziewiątym miejscu zakończyli start w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych rozegranych w Nidzicy. Mowa o reprezentacji Liceum Ogólnokształcącego Nr I im Jana Bażyńskiego w Ostródzie.
Organizatorzy zawodów wytyczyli urozmaiconą i wymagającą trasę. Szczególnie wymagający i selektywny okazał się podbieg o długości około 300 metrów. Na każdej zmianie zawodnicy mieli do pokonania 1000-metrową rundę. W przełajowej sztafecie znacznie lepiej spisały się uczennice ostródzkiego LO, którym kilku metrów zabrakło do podium. Licealistki z Ostródy zajęły 4. miejsce w województwie.

W sztafecie dziewcząt z LO startowały: Julia Cichosz, Idalia Gorzelak, Monika Guzowska, Aleksandra Jakubowska, Joanna Jakubowska, Hanna Kaczmar, Julia Kosek, Wiktoria Kosek, Aleksandra Kowalska, Alicja Piechocka, Dominika Szulc, Marta Szulc.

Słabiej poszło reprezentacji ostródzkich licealistów. Sztafeta chłopców zajęła dopiero 9. miejsce na Warmii i Mazurach.

W męskiej sztafecie LO pobiegli: Kacper Brejna, Szymon Groszkowski, Przemysław Hubacz, Filip Jankowski, Jan Karpowicz, Maciej Komuda, Jakub Krasiński, Kacper Piłat, Maciej Sadowski, Michał Ukomski, Maciej Wachciński.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5