Blisko coraz bliżej końca remontu hali przy ulicy Piłsudskiego

2019-10-05 08:41:02 (ost. akt: 2019-10-05 08:48:44)
Hala sportowa przy ul. Piłsudskiego w listopadzie ma zostać oddana do użytku

Hala sportowa przy ul. Piłsudskiego w listopadzie ma zostać oddana do użytku

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Od ponad roku wyłączona z użytkowania jest hala sportowa przy ul. Piłsudskiego. Obiekt, przez wielu zwany halą MOS, potrzebował generalnego remontu. Prace remontowe powoli dobiegają końca i już w listopadzie ponownie będzie można korzystać z hali.
Od ponad roku prowadzone są prace remontowe w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego. Przed laty po dwa mistrzostwa Polski sięgali tam pingpongiści Morlin Ostróda. Tam też rozgrywane były indywidualne mistrzostwa Polski w 1998 roku. Obiekt był też miejsce innych wielkich wydarzeń sportowych o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej.

Od ubiegłego roku dawna hala MOS wyłączona została z użytkowania na czas gruntownego remontu. Obiekt został zmodernizowany z zewnątrz. Jednak największe prace zostały wykonane wewnątrz, gdzie kompletnie zmodernizowana została infrastruktura sportowa i sanitarna. W najbliższych tygodniach będą trwały prace wykończeniowe, na dniach powinna zostać położona specjalna wykładzina, która zastąpi wysłużony parkiet w dużej hali.

- Nowa wykładzina to będzie materiał bardzo podobny teraflexu, takie nawierzchnie są w większości nowych hal sportowych - wyjaśnia Tadeusz Czyczel, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. - Wiele wskazuje na to, że już w listopadzie wyremontowana hala przy ulicy Piłsudskiego zostanie oddana do użytku.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5