Spirala, Kongo i paralizator czekają biegaczy na Dylewskim Crossie [zdjęcia]

2019-05-08 10:31:43 (ost. akt: 2019-05-08 11:02:02)
W niedzielę zapraszamy do Wysokiej Wsi na 12. Letni Bieg Sasinów Dylewski Cross

W niedzielę zapraszamy do Wysokiej Wsi na 12. Letni Bieg Sasinów Dylewski Cross

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W niedzielę (12 maja) zapraszamy do startu w 12. Letnim Biegu Sasinów Dylewski Cross. Rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach: przedłużonego półmaratonu (22 km) i 5 km. Organizatorzy dla uczestników biegu głównego przygotowali sporo "atrakcji" terenowych.
Letni Bieg Sasinów, który wystartuje spod Rybakówki znajdującej na terenie kompleksu hotelowego Dr Ireny Eris, w odróżnieniu do edycji zimowej na pewno zostanie rozegrany. Dlaczego? Bo nie jest tak bardzo uzależniony od warunków pogodowych. W niedzielę biegaczom nie będzie potrzebny śnieg, a ewentualny upał lub padający deszcz będą miały co najwyżej wpływ na wyniki osiągane przez biegaczy. Przypomnijmy zatem, że do pobicia jest rekord trasy (1:24,40) na dystansie 22 km ustanowiony przed rokiem. Organizatorzy - Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich - zadbali o to, żeby trasa była urozmaicona.

- Trasa biegu głównego jest taka sam jak przed rokiem, będzie w 30 procentach wiodła po asfalcie - mówi Jacek Tracz, organizator 12. Letniego Biegu Sasinów Dylewski Cross. - Będzie kilka fajnych podbiegów, jak licząca ponad 450 metrów "spirala" po betonowych płytach, ponadkilometrowy "paralizator" i liczący około 700 metrów odcinek między drzewami i zaroślami, który nazwaliśmy Kongo.

Start spod Rybakówki do biegu głównego odbędzie się o godz. 11. Kwadrans później rozpocznie się rywalizacja na dystansie 5 km, gdzie biegacze pokonają urokliwe trasy na Wzgórzach Dylewskich, a na początek zmierzą się z 500-metrowym podbiegiem, później będzie już łatwiej. W trakcie zmagań na obu dystansach w szranki staną przedszkolaki, których zadaniem będzie pokonanie okrążenia wokół jeziorka przy Rybakówce.

Zapraszamy w niedzielę (12 maja) do Wysokiej Wsi. Zapisy w dniu biegu w biurze zawodów przy Rybakówce, które będzie czynne od godz. 9.

Tak było przed rokiem

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5