W hali OCSiR szykuje się siatkarski bój o 2. miejsce w III lidze i baraże

2019-01-31 21:05:31(ost. akt: 2019-01-31 22:07:00)
W piątek po południu w hali OCSiR siatkarze SMS spróbują zrewanżować się olsztynianom za porażkę w pierwszej rundzie

W piątek po południu w hali OCSiR siatkarze SMS spróbują zrewanżować się olsztynianom za porażkę w pierwszej rundzie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Pierwszy poważny egzamin czeka w piątek (1 lutego) po południu siatkarzy SMS Ostróda, występujących w III lidze. Ostródzianie zmierzą się z zajmującym 2. miejsce AZS UWM Olsztyn. Zwycięstwo za trzy punkty przybliży zespół SMS do pozycji wicelidera i baraży o II ligę.
Po 13 kolejkach spotkań III ligi w rywalizacji o dwa miejsca zapewniające udział w barażach liczą się trzy zespoły. To raczej skazani na 1. lokatę i wygranie rozgrywek siatkarze KPS Gietrzwałd, którzy wygrali wszystkie mecze. A o fotel wicelidera rywalizują drugi w tabeli AZS UWM Olsztyn i trzeci SMS Ostróda. Ekipy AZS UWM i SMS dzieli jeden punkt. W piętek po południu oba zespoły w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji stoczą bezpośredni bój. Pierwsze spotkanie w sezonie 2018/2019 zakończyło się zwycięstwem akademików 3:0.

— Pierwszy mecz w Olsztynie prawie cały zagraliśmy juniorami, do tego w Uranii gdzie bardzo ciężko złapać punkt odniesienia dla kogoś kto na co dzień tam nie trenuje – mówi Jakub Michalak, trener trzecioligowców SMS Ostróda. - Teraz dołączyło do nas kilku doświadczonych zawodników, którzy uspokoją nam grę i będą pewniejsi w ataku i zagrywce. Liczę, że wygramy ten mecz, bo wiemy o co gramy. Zapraszamy kibiców, bo ich doping bardzo nam się przyda.

Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 17, wstęp wolny.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5