Szykujcie się na Ostróda Reggae Festival 2018

2018-06-07 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-07 18:33:18)
Niespełna miesiąc dzieli nas od największej muzycznej imprezy. Na Ostróda Reggae Festival zapraszamy w dniach 5-8 lipca. Ze swoją 17-letnią historią jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki.
Sukces festiwalu jest dowodem na atrakcyjność i uniwersalizm treści niesionych przez reggae. Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność – młodzież oraz rodziny z dziećmi. Trwają już prace nad kolejną edycją, świętującą wejście ORF w „wiek dorosły”.

Z małego dziedzińca ostródzkiego zamku, poprzez Białe Koszary do wyjątkowego terenu opustoszałej jednostki wojskowej w centrum miasta - Czerwonych Koszar, na przestrzeni czasu festiwal przeszedł długą drogę. Zawsze związany z pięknym mazurskim miastem, którego nazwa dla wielu ludzi stała się synonimem reggae.

Edycja 2017 przeszła do historii występami gwiazd. Po raz pierwszy na festiwalu wystąpił Jamajczyk Shaggy. Pojawiły się prawdziwe legendy reggae Steel Pulse i Big Youth oraz nowocześni w podejściu do jamajskiej materii The Skints i Dreadzone. Polskę również reprezentowała czołówka z artystami pokroju Mesajah, Tabu, Grubsona czy Vavamuffin. Najlepsi polscy muzycy reggae wystąpili razem z okazjonalnym koncertem Tribute to Bob Marley.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się DJ-sko/producenckie występy na scenie Green z wieloma zagranicznymi i krajowymi gwiazdami gatunku, jak i mniejsze sceny Yellow i Jah Love, które skutecznie uzupełniły artystyczną ofertę imprezy.
W trakcie 4 festiwalowych dni na jego głównych scenach Red i Green pojawiło się ponad 30 wykonawców, a przez festiwal przewinęło się około 20 tysięcy ludzi. Brali udział w warsztatach, spotkaniach, eventach towarzyszących festiwalowi.

W internecie można było śledzić wywiady i konferencje prasowe z festiwalowego biura prasowego. Super Polsat zrealizował prawie godzinny reportaż z Ostródy, kilkukrotnie emitowany na antenie stacji. Informacje o festiwalu pojawiały się w wielu ogólnopolskich mediach. Entuzjastyczne relacje ukazały się na łamach największego światowego portalu reggae Reggaeville.com, którego dziennikarze ponownie odwiedzili festiwal. Artykuł na temat imprezy doczekał się publikacji w największym jamajskim dzienniku Jamaica Gleaner.

Profil festiwalu na FB polubiło już prawie 50.000 osób, lokując go u szczytu fanpage’ów krajowych imprez reggae.
ORF niezmiennie cieszy się opinią imprezy kulturotwórczej – nie tylko zapewnia możliwość zobaczenia głównych gwiazd gatunku, ale również odkrywa nieznanych jeszcze w Polsce artystów, propaguje nowe zjawiska i edukuje.

Festiwal od lat gromadzi pełen przekrój publiczności nastawionej na pokojowe współistnienie i świadomość społeczną, od młodzieży po rodziny z małymi dziećmi, czyniąc z niego prawdziwie rodzinne święto muzyki. Na kolejną muzyczną i kulturową ucztę zapraszamy już w pierwszy weekend lipca.

Szczegóły na stronie www.ostrodareggae.com

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ania #2526237 | 89.228.*.* 26 cze 2018 22:17

  Znowu przez trzy dni w Ostródzie bębnienie do 3 rano i darcie ryjów. Niech organizator w końcu pomyśli żeby to odbywało się gdzieś poza Ostródą. Nie wszyscy chcą słuchać głośnej muzyki przez trzy kolejne noce.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 2. WieMa83 #2516907 | 31.1.*.* 11 cze 2018 08:13

  Ciekawe czy organizatorzy wspomną...Roberta Brylewskiego ? Było by miło...

  odpowiedz na ten komentarz

 3. log #2515417 | 83.6.*.* 8 cze 2018 10:48

  Fajny fest, ale ceny karnetów zaporowe.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. jesli byla by to #2515240 | 5.172.*.* 7 cze 2018 21:35

  dobra muzyka , nie trzeba by glosno puszczac

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 5. iwan #2515229 | 94.254.*.* 7 cze 2018 21:13

  W Ostródzie w tym roku cały budżet idzie tylko na nagrody dla swoich i nie dzieje się nic !!!! ani na dzień dziecka ani na długie weekendy !!! Pamiętajmy o tym

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5