Czas na palmy i pisanki. Konkurs wielkanocny w Samborowie

2018-03-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-03-06 12:07:18)

Autor zdjęcia: Archiwum

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od Świąt Wielkanocnych. Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie zaprasza do udziału w konkursie wielkanocnym.
Cele konkursu to:
- kultywowanie wielkanocnej tradycji,
- zainteresowanie dzieci rękodziełem ludowym
- promowanie młodych talentów plastycznych,
- poznawanie różnorodnych tradycyjnych wzorów, motywów zdobniczych
- pobudzanie kreatywności kulinarnej,
- promowanie regionalnych produktów żywnościowych,
- rozwój wrażliwości estetycznej w dziedzinie sztuki kulinarnej,
- inspirowanie do niebanalnych sposobów podania świątecznych potraw .

Co należy zgłosić na konkurs? Pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, ozdoby i kartki świąteczne,
Prace na konkurs należy dostarczyć do GCK-B Samborowo do dnia 26 marca br. ( od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 19).
Komisja konkursowa oceni prace a zwycięzcy otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy. Konkurs jest otwarty, mogą w nim brać udział wszyscy zainteresowani. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 11 kwietnia br. o godz. 10. Lista nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie internetowej www.gckbsamborowo.pl

W tym roku organizatorzy przygotowali dodatkową kategorię. Należy przygotować potrawę wielkanocną w świątecznej aranżacji, przy czym prezentacja powinna obejmować: tradycyjną potrawę wielkanocną (sałatkę, wyrób lub wypiek). Każda potrawa zgłoszona do konkursu musi mieć swoją nazwę. Do każdej potrawy wielkanocnej należy dołączyć przepis kulinarny. Uczestnik konkursu przygotowuje jedną potrawę. Zgłaszający ponosi koszty związane z przygotowaniem i dostarczeniem wyrobu na konkurs.
Przy ocenie komisja konkursowa kierować się będzie następującymi kryteriami: dobór składników i dodatków, walory smakowe, estetyka podania i zgodność z tematem przewodnim.
Uczestnik tej kategorii konkursu zgłasza swój udział w GCK-B Samborowo tel. (89) 6476055 lub mailowo gckbsamborowo@op.pl do dnia 2 kwietnia br.

Potrawę wielkanocną należy dostarczyć w dniu 11 kwietnia do godz. 9.15.do GCK-B Samborowo. Tego samego dnia jury powołane przez organizatorów oceni i wybierze najlepszą potrawę i wręczy dyplomy oraz nagrody podczas uroczystego podsumowania konkursu wielkanocnego.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5