Po 11 latach po Don Bosco powstała Akademia Piłkarska Ostróda

2016-06-27 20:34:41 (ost. akt: 2016-06-27 21:01:37)
Młodzi piłkarze za całoroczną pracę otrzymali puchary

Młodzi piłkarze za całoroczną pracę otrzymali puchary

Autor zdjęcia: Archiwum AP Ostróda

Wicemistrzostwo województwa młodzików, mistrzostwo II ligi wojewódzkiej trampkarzy to ostatnie osiągnięcia piłkarzy ostródzkiego Don Bosco. Ostatnie, bo od przyszłego sezonu będą grali jako AP Ostróda. Oficjalne rozstanie z szyldem Don Bosco nastąpiło podczas pikniku rodzinnego, kończącego sezon.
Działalność profesjonalnej struktury sportowej to nie tylko praca szkoleniowa, wyjazdy na mecze i zdobywanie punktów. To również - szczególnie w przypadku pracy z młodzieżą - stały kontakt z rodzicami, który integruje środowisko i buduje dobrą atmosferę.

O tym dobrze wiedzą w sztabie szkoleniowym Don Bosco, gdzie od lat rok zmagań sportowych kończył piknik rodzinny przed wakacjami. Tradycji stało się zadość w tym roku, 11. w działalności, a zarazem ostatnim pod tym szyldem. Wpierw piłkarze Don Bosco odebrali pamiątkowe puchary za ciężką całoroczną pracę. A później stało się to o czym mówiło się od kilku miesięcy. Oficjalnie sekcja piłkarska zakończyła działalność jako Don Bosco, a do życia powołana została Akademia Piłkarska Ostróda, pod której szyldem ostródzka młodzież z liczbie około 150 rozpocznie sezon 2015/2016. Wszystkim zebranym przedstawiony też został prezes AP Ostróda Grzegorz Kowalewski.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5