Muzyka Pink Floyd w blasku księżyca

2015-06-01 12:00:00(ost. akt: 2015-07-17 15:59:53)
Koncerty Spare Bricks, podobnie jak występy Pink Floyd, to również niezapomniane spektakle multimedialne

Koncerty Spare Bricks, podobnie jak występy Pink Floyd, to również niezapomniane spektakle multimedialne

Autor zdjęcia: Anita Witkowska

Poczuj się jak na prawdziwym koncercie Pink Floyd! Na wielkie muzyczne przedstawienie zaprasza 18 lipca do Ostródy grupa Spare Bricks, czołowy polski cover band grający utwory słynnego brytyjskiego zespołu. Po raz pierwszy na Warmii i Mazurach zobaczymy tak wspaniałe widowisko multimedialne, przygotowane na wzór niezapomnianych koncertów Pink Floyd.
Co czeka nas w ostródzkim amfiteatrze? Oczywiście przede wszystkim ponad dwie godziny muzyki przez duże M. W świetnych wykonaniach dolnośląskiego zespołu Spare Bricks usłyszymy m.in. takie znane utwory, jak „Another Brick in the Wall part II”, „Shine on You Crazy Diamond”, „Comfortably Numb”, „Wish You Were Here”, „Hey You”, dwudziestominutową suitę „Echoes”, kilka bardziej współczesnych piosenek oraz większość repertuaru z najpopularniejszej płyty zespołu, czyli „The Dark Side of the Moon”. Z „Ciemnej strony Księżyca” pojawi się m.in. kompozycja „The Great Gig in the Sky”, w której ze słynną wokalizą zmierzy się Agnieszka Szpargała, główna wokalistka i zarazem saksofonistka zespołu. Kobiecy wokal to jeden z głównych elementów, jaki wyróżnia Spare Bricks wśród innych cover bandów grających piosenki Pink Floyd. Jak podkreślają członkowie grupy, nie chcą kopiować swego ulubionego zespołu dosłownie. Klasyczne utwory wykonują nadając im osobisty charakter, ale na pewno z szacunkiem dla oryginałów. Miłośnicy Pink Floydów nie będą zawiedzeni.


Koncerty Spare Bricks, podobnie jak występy Pink Floyd, to również niezapomniane spektakle multimedialne. Ostródzki koncert przygotowywany jest z dużym rozmachem. Pojawi się m.in. słynny floydowski mur (400 kartonowych cegieł o wymiarach 80x25x40 cm każda), z którego artyści zrobią w odpowiednim momencie właściwy użytek. Nie zdradzając wszystkich niespodzianek powiedzmy tylko, że na scenie, nad sceną i przed sceną pojawią się specjalne światła, lasery, ognie, wybuchy, efekty dymne, a nawet balony i naprawdę specjalna niespodzianka lotnicza. Będą też oczywiście oryginalne floydowskie wizualizacje i filmy, tak charakterystyczne dla koncertów tego zespołu. W części wizualizacji wykorzystano zdjęcia autorstwa Leszka Paradowskiego.
Grupie towarzyszyć będą tancerze, którzy specjalnie przygotowaną choreografią podkreślą charakter niektórych utworów. W utworze „Another Brick in the Wall part II” nie zabraknie dziecięcego chóru.
Koncert odbędzie się w ostródzkim amfiteatrze 18 lipca 2015, godz. 21.00.

Bilety: 60 zł
Do nabycia:
* www.kupbilecik.pl
* Amfiteatr, Ostróda, ul. Mickiewicza 17a (również bezpośrednio przed koncertem).

Program koncertu: wybrane utwory z płyt „Meddle”, „The Dark Side of the Moon”, „Wish You Were Here”, „Animals”, „The Wall”, „The Division Bell” i „The Endless River”.
Czas przedstawienia: ok. 2,5 godziny.
Support: zespół Pomysły Znalezione w Trawie.Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jurek #1764159 | 31.135.*.* 27 cze 2015 22:27

    Czy ktoś się wybiera ? Wiecie coś na temat tego widowiska ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5