Czas wyborów...

2014-10-10 13:13:34 (ost. akt: 2014-10-10 13:17:40)

Autor zdjęcia: Agnieszka Kołodziejska

W Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie odbyły się wybory do Zarządu Młodzieżowej Rady Internatu. Wychowankowie w dniu 8 października tłumnie odwiedzili lokal wyborczy wybierając Przewodniczącego oraz członków Zarządu Młodzieżowej Rady Internatu.
Dążenie do rozwoju samorządności i samodzielności życiowej to jedno z głównych powinności wychowawcy względem wychowanka. Samorządność to zasada, według której kształtują się reguły współżycia osób w grupie polegające na posiadaniu i wykorzystaniu uprawnień do podejmowania decyzji wewnątrzgrupowych, solidarnego występowania w sprawie interesów grupowych oraz reprezentowania danej społeczności. Tak mniej więcej wygląda definicja samorządności dla potrzeb pedagogiki.

W myśl tej zasady w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie odbyły się wybory do Zarządu Młodzieżowej Rady Internatu. Wychowankowie w dniu 8 października tłumnie odwiedzili lokal wyborczy wybierając Przewodniczącego oraz członków Zarządu Młodzieżowej Rady Internatu.

Cała społeczność internacka mogła oddać swój głos na wybranego przez siebie kandydata. Głosowanie odbyło się zgodnie z Ordynacją Wyborczą i poprzedzone było kampanią wyborczą oraz oczywiście dobową ciszą wyborczą. Przewodniczącą Zarządu MRI została Sandra Linkner, członkami Zarządu, a zarazem przedstawicielami sekcji sportowej, kulturalno- oświatowej i gospodarczej- Kinga Łużyńska, Kacper Węgłowski i Żaneta Bobkowska.

Gratulujemy, życzymy sukcesów i powodzenia w reprezentowaniu całej społeczności internackiej.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ostroda.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Tylko ciekawe informacje


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5