Ponad stu zawodników rywalizowało na torze w Grabinku

2014-10-06 13:54:30(ost. akt: 2014-10-06 16:57:55)
Na torze w Grabinku wystartowało 105 motocrossowców

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Motocykliści z całej północnej Polski na torze motocrossowym w Grabinku pod Ostródą zakończyli rywalizację w sezonie 2014. Podczas 9. rundy Mistrzostw Polski Strefy Północnej wystartowało 105 zawodników, w tym kierowcy Motoklubu Grabinek i AMK Drwęca Ostróda.
Ostródzcy kibice motocrossu po kilku latach przerwy ponownie mogli pod Ostródą obejrzeć w akcji motocrossowców. Wszystko dzięki temu, że w Grabinku powstał nowy tor, na którym w zawodach 9. rundy Mistrzostw Polski Strefy Północnej na starcie stanęło aż 105 zawodników.

Spośród reprezentantów naszego regionu najlepiej w Grabinku spisała się startująca w klasie MX Kobiet Iza Świderek (AMK Drwęca). Zawodniczka ostródzkiego klubu wygrała pierwszy i drugi wyścig. Jednak lokalnych fanów motocrossu rozgrzał występ Luisa Carstensa (Motoklub Grabinek). Startujący w klasie open Carstens w pierwszym wyścigu został lekko zablokowany w pierwszym wirażu, później odrobił straty, ale zaliczył wywrotkę, wtedy zgasł jego motocykl i stracił kilka pozycji. Na dystansie odrobił jednak straty i do mety dojechał na 4. miejscu. W drugim wyścigu zajął 2. lokatę, a to w klasyfikacji generalnej zaowocowało 2. pozycją.

Motoklub Grabinek reprezentowany był też przez Rafała Farasiewicza (klasa MX 2C), który w pierwszym wyścigu był 9., a w drugim do mety przyjechał na 6. miejscu. Natomiast startujący w klasie MX1C Przemysław Raginiak w pierwszym wyścigu był 7., zaś w drugim linię mety minął na 6. pozycji.