Trzeci remisowy mecz piłkarzy ostródzkiego Sokoła

2014-08-31 14:03:18(ost. akt: 2014-08-31 14:28:16)
W ostródzkiej bramce zadebiutował Kamil Hrynowiecki

W ostródzkiej bramce zadebiutował Kamil Hrynowiecki

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ktoś kiedyś powiedział, że jak nie można wygrać meczu, to trzeba go przynajmniej zremisować. Sokół w tym sezonie już trzecie spotkanie zakończył podziałem punktów. W meczu 5. kolejki III ligi bezbramkowo zremisował u siebie ze Startem Działdowo.
W poprzednim sezonie zespół Wojciecha Tarnowskiego pierwszy remis zanotował dopiero w rundzie wiosennej. Przez większość rozgrywek ostródzianie byli drużyną bezkompromisową.

A w nowych rozgrywkach mistrzowie III ligi nie mogą na razie złapać rytmu. Przed sobotnim meczem fani Sokoła liczyli na wysokie zwycięstwo, bo do Ostródy przyjechał przedostatni dotychczas w tabeli działdowski Start, który nie zdobył jeszcze punktu. Tak że były podstawy do optymizmu.

Tymczasem kibice, którzy pojawili się na trybunach stadionu przy ul. 3 Maja wynudzili się niemiłosiernie. Strzały na bramki z jednej i drugiej strony dało się policzyć na palcach jednej ręki, jak na przykład ten z 10. min, kiedy wpierw uderzał Płoszczuk, a poprawiał nieskutecznie Łysiak. Kolejny raz piłka w stronę bramki gości poleciała w 30. min, z rzutu wolnego strzelał Figurski, ale futbolówka minęła mur i bramkę.

Obiecująco zaczęła się druga połowa, z lewej strony w pole karne wszedł Figurski, celował w długi róg, jednak bramkarz Startu odbił strzał na rzut rożny. Później z prawej flanki dośrodkowywał Kowalski, ale do bramki zamiast piłki wpadł skaczący do główki Słowicki.

Po nudnym i bezbarwnym spotkaniu zapewne w lepszych humorach byli goście, którzy remisując 0:0 w Ostródzie zdobyli pierwszy punkt w sezonie.

Sokół Ostróda - Start Działdowo 0:0
Sokół: Hrynowiecki - Kowalski, Sędrowski, Wypniewski (71 Jankowski), Gwiazda, Podhorodecki, Płoszczuk (78 Kozioł), Łysiak, Słowicki, Figurski (60 Filipek), Smyt (66 Piceluk).

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5