Ostródzka młodzież zachęca: masz głos – masz wybór!

2014-05-22 21:57:35 (ost. akt: 2014-05-22 22:06:14)

Autor zdjęcia: Dorota Michowska

Szkolny Klub Młodego Obywatela działający w ZSZ im. S. Petőfi przygotował wraz z Europe Direct w Olsztynie akcję mającą na celu zachęcenie mieszkańców Ostródy do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Uczniowie rozdawali w centrum miasta ulotki informacyjne, a przy tym rozmawiali o tym, dlaczego warto głosować. Motywacje mieszkańców naszego miasta są bardzo różne: od poczucia obowiązkowości /chociaż głosowanie jest w Polsce prawem, a nie obowiązkiem/, przyzwyczajenia po zwykłą ciekawość.

Dla wielu obywateli Unia Europejska jawi się jako zupełnie niedostępna instytucja, w której polskie interesy nie są właściwie reprezentowane. Poważną barierą jest także słaba znajomość osób kandydujących, dlatego jeden z mieszkańców stwierdził: „Jeśli nie znam kandydatów, komitetów to nie widzę sensu oddawania głosu.”. Młodzież zachęcała więc do sięgania po nowoczesny nośnik wiedzy, czyli Internet, dzięki któremu nie tylko można poznać sylwetki i programy wyborcze, ale na bieżąco śledzić notowania, czy porównywać własne poglądy polityczne z programami komitetów partyjnych startujących w wyborach np. za pomocą aplikacji pod nazwą „Latarnik wyborczy”.

Najbardziej wdzięczną grupą odbiorców akcji były dzieci. Co prawda, muszą jeszcze kilkanaście lat zaczekać na czynne prawo wyborcze, ale już teraz chętnie pozowały do zdjęć z Syriuszem – maskotką UE i odbierały słodkie lizaki oraz balony.

Tylko ciekawe informacje


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ostroda.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: dorota

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obywatel #1401159 | 89.228.*.* 23 maj 2014 08:05

    Godne naśladowania,edukacja niewiele kosztuje i przynosi efekty.Zagłosuj-potem wymagaj ,a nie odwrotnie.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5