Trzy razy Piotr Piceluk i Sokół pokonał Mrągowię

2014-05-17 16:58:45(ost. akt: 2014-05-17 17:32:00)
Piotr Piceluk w Mrągowie podwyższył swój dotychczasowy dorobek bramkowy o trzy trafienia

Piotr Piceluk w Mrągowie podwyższył swój dotychczasowy dorobek bramkowy o trzy trafienia

Autor zdjęcia: Archiwum

Piłkarze ostródzkiego Sokoła nie zwalniają tempa. W drodze do wygrania III ligi odnieśli 7. z kolei zwycięstwo, które było 23. w sezonie ligowym. Bohaterem meczu z Mrągowią w Mrągowie był strzelec trzech goli Piotr Piceluk.
Jak przystało na lidera piłkarze Sokoła nie oglądają się za siebie, nie czekając na potknięcia rywali wygrywają kolejne ligowe spotkania. W meczu 31. kolejki ostródzianie wybrali się do Mrągowa i zrobili co do nich należało czyli zainkasowali komplet punktów.

Już w 3. min Sokół mógł prowadzić, ale Piceluk źle przyjął piłkę dośrodkowaną przez Pawła Podhorodeckiego, oddał wprawdzie strzał, jednak był on minimalnie niecelny. Ale co się odwlecze... Na kolejną okazję "Picek" nie czekał długo. W 5. min Paweł Śnieżawski uruchomił Kamila Smyta, ten minął jednego rywala, wrzucił lewą nogą w pole karne, a tam najskuteczniejszy w Sokole Piceluk strzałem głową z 7 metrów uzyskał prowadzenie dla gości.

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry ostródzianie ponownie atakowali bramkę Mrągowii, ale strzał Wojciecha Figurskiego był niecelny. Na kolejne trafienie przyjezdnych ponadtrzydziestoosobowa grupa kibiców z Ostródy czekała do 34. min. Wtedy w roli dośrodkowującego asystenta wystąpił Figurski, a drugi raz w tym meczu na listę strzelców wpisał się Piceluk.

W drugiej połowie goście, mając w świadomości, że w nadchodzącym tygodniu czekają ich dwa mecze (wtorek godz. 18 1/4 Wojewódzkiego Pucharu Polski z Barkasem Tolkmicko i piątek o godz. 18 ligowy z Motorem Lubawa), nie forsowali tempa. Raz nawet Mrągowia mogła zmniejszyć straty, ale zmierzającą do pustej bramki futbolówkę głową wybił Paweł Sędrowski. W 75. min goście ostatecznie zniechęcili gospodarzy do rywalizacji. W roli egzekutora ponownie wystąpił Piceluk, który po wrzutce Figurskiego z rzutu wolnego kopnął piłkę z półwoleja, ustalając wynik spotkania na 0:3.

Mrągowia Mrągowo - Sokół Ostróda 0:3 (0:2)
0:1, 0:2, 0:3 - Piceluk (5, 34, 75)
Sokół: Sikora - Kowalski (71 Gołębiewski), Burchart, Sędrowski, P. Śnieżawski, Podhorodecki (82 Kozioł), Gwiazda, Płoszczuk (64 Nawotka), Smyt, Figurski, Piceluk (82 T. Śnieżawski)

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5