III liga: w szlagierowym meczu Sokół wygrał ze Startem

2014-04-27 11:10:36(ost. akt: 2014-04-27 11:45:29)
Gola na wagę trzech punktów dla Sokoła w meczu ze Startem zdobył Krystian Słowicki

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Spotkanie 27. kolejki III ligi ściągnęło na stadion w Ostródzie rekordową liczbę kibiców. Ci przez cały mecz zagrzewali piłkarzy Sokoła do boju. Fani zostali nagrodzeni w ostatnich minutach, kiedy bramkarza Startu Działdowo pokonał Krystian Słowicki.
Pojedynek trzeciego Sokoła Ostróda z dotychczasowym wiceliderem Startem Działdowo ściągnął na trybuny ostródzkiego pięciotysięcznika rekordową tej wiosny liczbę kibiców. I zanim piłkarze rozpoczęli zmagania o efektowną oprawę spotkania zadbali przedstawiciele fanklubu Trójkolorowi, którzy rozwinęli wielki transparent z napisem: "Strefa mgieł i burz, II liga tuż, tuż". Do nich dostosowali się widzowie z trybuny zadaszonej, a do tego wszystkiego dostroił się zespół Wojciecha Tarnowskiego.
Już pierwsze minuty pokazały, że Sokół ma jeden cel - zwycięstwo. Na bramkę gości strzelali Łukasz Gwiazda i Piotr Piceluk. Jednak działdowianie nie zostawali dłużni. W 15. min zrobiło się gorąco w polu karnym Sokoła, ale po interwencji Piotra Sikory bezpańską piłkę wybił Słowicki. Kilka chwil później po rzucie rożnym znowu ostródzianie ratowali się wybiciem futbolówki. Gospodarze częściej operowali piłką, jednak przed przerwą w sytuacjach podbramkowych był remis, a obaj bramkarze zachowali czyste konto.
W drugiej części gry ostródzianie zepchnęli Start do defensywy, działdowianie ograniczali się do groźnych kontrataków. Na lewym skrzydle Sokoła aktywny był Słowicki, raz łatwo minął obrońcę i wyłożył piłkę Tomaszowi Nawotce, którego strzał bramkarz odbił na rzut różny. Następnie strzelali też Paweł Sędrowski, Wojciech Figurski i Słowicki. Jednak golkiper gości wszystko bronił.
Sądna dla działdowian okazała się 85. min, wtedy w pole karne dośrodkował Przemysław Płoszczuk, futbolówka wpadła pod nogi zamykającego akcję Słowickiego, a ten założył siatkę bramkarzowi Startu, zdobywając, jak się później okazało, zwycięskiego gola, po którym Sokół awansował na 2. miejsce w ligowej tabeli.

Sokół Ostróda - Start Działdowo 1:0 (0:0)
1:0 - Słowicki (85)
Sokół: Sikora - Kowalski, Sędrowski, Burchart, Gwiazda, Podhorodecki (90 P. Śnieżawski), Szostek, Figurski, Słowicki (88 T. Śnieżawski), Nawotka (66 Smyt), Piceluk (60 Płoszczuk)