Skuteczni z Ostródy, Morąga i Miłomłyna

2014-03-25 19:46:00 (ost. akt: 2014-03-25 19:48:35)

Autor zdjęcia: photoxpress.com

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Mozaika” z Miłomłyna, Stowarzyszenie na Rzecz Kształcenia Ustawicznego „CKU” z Ostródy oraz Morąskie Stowarzyszenie Biegowe „Finisz Morąg”. To laureaci konkursu „AKTYWNI I SKUTECZNI 2013”, który odbywa się pod honorowym patronatem starosty ostródzkiego. Nagradzane są najlepsze inicjatywy organizacji pozarządowych powiatu ostródzkiego.
W ostródzkim Centrum Użyteczności Publicznej odbyło się XIII, ale nie pechowe, Forum Organizacji Pozarządowych. To na nim ogłoszono wyniki konkursu „AKTYWNI I SKUTECZNI 2013”.

Wcześniej jednak poand setka zgromadzomych mogła zweryfikować swoją szkolną wiedzę, że mickiewiczowskie Dziady składają się z IV części. A to za sprawą ostródzkiego Uniwersytetu III wieku.
Spotkanie rozpoczęło bowiem przedstawienie „V część dziadów, czyli rozważania o współczesnej kobiecie” przygotowane przez ostródzki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Centrum Użyteczności Publicznej to jedna z fajniejszych inicajatyw ostatnich czasów w Ostródzie. Miejsce żywe i pożyteczne. To miejsce, gdzie mogą działać i spotykać się przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Centrum powstało dzięki staraniom starostwa ostródzkiego. - Jest to potężny projekt o wartości 6,5 miliona. 4,5 miliona starostwo pozyskało ze środków unijnych - mówił w czasie spotkania starosta Włodzimierz Brodiuk.

Spotkanie, zgromadziło ok. 100 przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu ostródzkiego. Zostało przygotowane przez Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego oraz Ostródzką Radę Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu wzięli udział także burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz i starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk.

Organizacja pozarządowa

Organizacja pozarządowa – organizacja obywatelska (założona przez obywateli lub ich organizacje) działająca z własnej inicjatywy na rzecz wybranego interesu publicznego i niedziałająca dla osiągnięcia zysku. W prawie międzynarodowym, w odróżnieniu od organizacji międzyrządowych, organizacje pozarządowe grupują nie państwa lecz osoby fizyczne lub prawne, i to z reguły z różnych krajów (najczęściej przyjmuje się, że minimum z trzech). Działają w oparciu o prawo krajowe siedziby organizacji, a powstają w wyniku nie umowy międzynarodowej, ale umowy cywilnoprawnej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_pozarz%C4%85dowa

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.


Swoją stronę założysz klikając na ostroda.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
">kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PP

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ostek #1362612 | 31.61.*.* 30 mar 2014 14:05

  ano tak, gostek jest niezly

  odpowiedz na ten komentarz

 2. moro #1360805 | 81.190.*.* 28 mar 2014 00:50

  Tak, Broda sporo robi.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. :) #1358802 | 81.190.*.* 25 mar 2014 19:56

  tak, szacun dla starosty. burmistrza tez mamy OK

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5