Jubileusz rodzinnych zmagań w Szyldaku

2013-11-25 13:15:10 (ost. akt: 2013-11-25 13:17:14)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Szkole Podstawowej w Szyldaku po raz dziesiąty, jubileuszowy, spotkali się uczniowie ze swoimi rodzicami by wspólnie rywalizować i bawić się podczas X Szkolnej Spartakiady Rodzinnej.
To już dziesiąty rok zmagań dzieci i ich rodziców w ciekawych konkurencjach sportowych i atrakcyjnych, często bardzo zabawnych konkursach. Rangę spotkania podkreśliła obecność wójta gminy Ostróda Bogusława Fijasa, który uroczyście otworzył imprezę.— Spartakiada od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, bo rodzice mają coraz mniej czasu by wspólnie z dziećmi pobawić się, a często też i po prostu porozmawiać. Idea takiego spotkania jest idealnym momentem by całe rodziny mogły wspólnie zintegrować się, ale też spędzić wolny czas w atrakcyjnej formie — powiedział Robert Pestkowski, dyrektor szkoły.W spartakiadzie wzięło udział 13 rodzin, które rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych oraz konkursach logicznych. Było przy tym wiele zabawy, ale też nie zabrakło prawdziwej rywalizacji sportowej. W jubileuszowej spartakiadzie pierwsze miejsce zajęła Rodzina Mroczków, drugie Rodzina Cegiełków, obie z Szyldaka, a na trzecim pojawili się sympatyczni Nowaccy z Ostrowina. Wszystkie zespoły, również te, które zajęły dalsze miejsca, otrzymały nagrody w formie sprzętu sportowego oraz dyplomów. Trzy pierwsze dodatkowo nagrodzono pamiątkowymi pucharami.

Na koniec każde dziecko, również to, które tylko kibicowało otrzymało okolicznościowy upominek. Warto podkreślić, że od wielu lat imprezę wspiera pełnomocnik wójta gminy Ostróda ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień.Oprócz rywalizacji sportowej zobaczyliśmy występy szkolnego zespołu rytmicznego, który zaprezentował tańce regionalne oraz elementy gimnastyki artystycznej. W wolnej chwil wszyscy mogli znaleźć coś słodkiego w szkolnej kawiarence i przy gorącej herbacie i kawie przypomnieć sobie poprzednie edycje spartakiady oglądając przygotowaną prezentację multimedialną.- Myślę, że tradycja rodzinnych spotkań i wspólnej zabawy mocno zakorzeniła się już w naszej społeczności, czego dowodem jest zawsze ogromna frekwencja. To dla nas nauczycieli ważne, że przez tyle lat udaje nam się tak mocno zintegrować szkołę ze środowiskiem lokalnym, a przy okazji podsunąć rodzicom pomysły na wspólną zabawę i spędzenie wolnego czasu — dodał dyrektor szkoły.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Uczestnik #1253708 | 83.24.*.* 25 lis 2013 23:30

    Kolejna impreza w szkole w Szyldaku. Świetna organizacja i świetna zabawa. Tam rzeczywiście można miło spędzić czas z dzieciakami. Mimo soboty było chyba ze 100 osób. Grupa sympatycznych nauczycieli na czele z dyrektorem przygotowali fajne spotkanie. Super, że wszyscy mogli dostać nagrody, co szczególnie ważne dla dzieci. Podziękowania dla kadry. Czekamy na kolejną taką imprezę!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5