Sokół nie zwalnia, ósme zwycięstwo z kolei ostródzian

2013-11-23 21:22:55(ost. akt: 2013-11-24 09:12:40)
Bramkarz Sokoła Ostróda Piotr Sikora w Korszach zachował czyste konto

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ósme zwycięstwo z kolei zaliczyli w sobotę piłkarze ostródzkiego Sokoła. Podopieczni Wojciecha Tarnowskiego okazali się lepsi od nieobliczalnych piłkarzy MKS Korsze. Na trudnym terenie pokonali gospodarzy 2:0.
Spotkanie w Korszach odbywało się w fatalnych warunkach. Padający przez kilka dni deszcz sprawił, że murawa stadionu MKS przypominała bardziej „kartoflisko” niż profesjonalny plac piłkarski. Bardzo zły stan boiska nie przeszkodził jednak piłkarzom Sokoła w odniesieniu kolejnej wygranej.

W pierwszej połowie dwóch dogodnych okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Piotr Piceluk. Piłka po jego strzałach dwukrotnie o centymetry mijała lewy słupek bramki gospodarzy. Dobrej sytuacji nie wykorzystał również Przemek Płoszczuk. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Michała Millera z rzutu wolnego, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej odsłonie trener ostródzian postawił na atak. Wprowadzenie ofensywnie usposobionych Kamila Smyta i Wojciecha Figurskiego efekt przyniosło w 78. min. Wtedy, po fatalnym błędzie golkipera gospodarzy, odbitą przez niego piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Łukasz Gwiazda. Chwilę później z boiska wyleciał Piotr Trafarski, który w brutalny sposób zaatakował wślizgiem bramkarza Piotra Sikorę. W 86. minucie Paweł Podhorodecki najlepiej rozepchanął się w polu karnym gospodarzy i silnym strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Sokoła. Ostródzianie mogli wygrać jeszcze wyżej, lecz w drugiej połowie stuprocentowych okazji nie wykorzystali Piceluk i Tomasz Śnieżawski.

MKS Korsze – Sokół Ostróda 0:2 (0:0)
0:1 - Gwiazda (78), 0:2 - Podhorodecki (86)
Sokół: Sikora - Kowalski, Sędrowski, Gwiazda, P. Śnieżawski, Podhorodecki, Szostek (46 Smyt), Szymański (58 Kozioł), Głowacki, Płoszczuk (46 Figurski), Piceluk (85 T. Śnieżawski)