Marzyły o karierze modelek. Były gwałcone i nękane

2013-11-19 09:38:34 (ost. akt: 2014-06-23 08:46:15)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Policjanci z Ostródy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o gwałt i stalking. Pokrzywdzone to młode kobiety, które marzyły o karierze modelek. Jak ustalili policjanci, sprawcy podszywając się pod przedstawicieli legalnie działającej agencji modelek z Wielkopolski, oferowali kandydatkom sesję zdjęciową. Podczas niej miało dochodzić do gwałtów.
Pokrzywdzone zgłosiły się na policję w ubiegłym tygodniu.

- Pewien mężczyzna groził pokrzywdzonym upublicznieniem kompromitujących je filmów i zdjęć. Jednocześnie do policjantów docierały sygnały o mężczyznach, którzy jeżdżą po Ostródzie czarnym autem, zaczepiają młode kobiety i próbują zwerbować je do pracy w charakterze modelek - informuje Anna Fic, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

We wtorek 12 listopada, policjanci zatrzymali podejrzanych. Do policyjnego aresztu trafili 34-letni Piotr J., 40-letni Mariusz M. oraz Bogdan P.

- Policjanci zabezpieczyli komputery, pendrivy, płyty cd, aparaty fotograficzne. Znajduje się na nich nawet kilka tysięcy plików ze zdjęciami i filmami o charakterze pornograficznym. Sytuacja może dotyczyć nawet kilkudziesięciu kobiet z całej Polski - zaznacza Fic.

Jak ustalili policjanci, podejrzani podszywając się pod przedstawicieli legalnie działającej agencji modelek z Wielkopolski, ogłaszając się między innymi na popularnych portalach społecznościowych, oferowali kandydatkom sesję zdjęciową. Podczas niej miało dochodzić do gwałtów.

- Wszystko było filmowane, a potem wykorzystywane do szantażu pokrzywdzonych. Jak ustalili policjanci, do kontaktów seksualnych z kobietami miało dochodzić po dosypaniu im do napoju jakiejś substancji - wyjaśnia rzecznik KWP w Olsztynie.

Policjanci zabezpieczyli także identyfikatory, wizytówki oraz fałszywą odznakę policyjną, którą także mieli posługiwać się podejrzani.

- Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego prokurator przedstawił bezrobotnym mieszkańcom Ostródy między innymi zarzuty zgwałceń, w tym zbiorowych, stalkingu oraz podawania się za policjanta. Grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności - informuje Fic.

Piotr J. oraz Mariusz M. zostali tymczasowo aresztowani, natomiast Bogdan P. musi stawiać się na komendzie. Wszyscy częściowo przyznali się do winy.

- Mamy nadzieję, że upublicznienie tej sprawy zachęci do zgłoszenia się do nas innych pokrzywdzonych kobiet. Chcemy im pomóc, a także zebrać kolejne dowody, które pogrążą podejrzanych na długie lata w więzieniu. Wiemy, że sprawcy mogli wykorzystywać kobiety nawet od 3 lat – powiedział nadkom. Marek Kaszuba, zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego ostródzkiej komendy, który nadzoruje policyjne czynności.

SzS/KWP Olsztyn

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (119) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ppiipiaoaoa #1720237 | 83.9.*.* 23 kwi 2015 17:11

  a ten w skórze to czasami nie mieszka na Jana Pawła w domu na przeciwko koło olmy kebab, jak tak to często go widziałam jakoś rok temu jak stawał przy drzwiach swego domu . na takich schodach.pamiętam że chodził w takich ciuchach jak na tym zdięciu a i miał dodatkowo czapkę z daszkiem

  odpowiedz na ten komentarz

 2. a #1291688 | 88.156.*.* 10 sty 2014 20:14

  bodzio jest sławny w ostródzie. skóra robi swoje hehe

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Deto #1277019 | 89.229.*.* 22 gru 2013 06:59

  a ten w tej skórze chodził 15lat,jak szedł ulicą to smród 20metrów,dlatego nie mógł wyrwać laski-robił to inaczej

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Deto #1277018 | 89.229.*.* 22 gru 2013 06:57

  A myślićie ze zona tego w bluzie Nike nie wiedziała o niczym? śmiać się chce

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. monika #1273049 | 5.60.*.* 17 gru 2013 10:37

  śmiać się chce jak to czytam takie marne artykuły piszą to w końcu ile za to grozi 12 czy 15 lat nie mozna nawet spokojnie pochodzić po przystani bo się kręcą tacy i szukają nowych dziewczyn !!!!!!!!

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (119)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5