Bezpieczeństwo dziecka na drodze

2013-09-30 13:47:39 (ost. akt: 2013-09-30 13:52:35)
Uczniowie SP w Szyldaku uczą się systematycznie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Uczniowie SP w Szyldaku uczą się systematycznie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Autor zdjęcia: Archiwum SP Szyldak

Kolejny już rok w Szkole Podstawowej w Szyldaku organizowany jest projekt o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obejmuje on konkurs plastyczny oraz akademię, podczas której dzieci przypominają sobie podstawowe zasady poruszania się po drogach.
Szczególnie okres jesieni to czas, w którym zagrożenie wypadkami znacząco wzrasta. Spotkanie rozpoczęły występy uczniów klas I-III, które w bardzo przyjazny i wesoły sposób przedstawili bezpieczne zasady poruszania się po drogach i miejskich ulicach. Zwrócono szczególnie uwagę na używanie wszelkich światełek i folii odblaskowych, dzięki którym każdy z nas jest widoczny z większej odległości, szczególnie po zmroku. Następnie już tradycyjnie został podsumowany konkurs plastyczny o powyższej tematyce. Prace przygotowali prawie wszyscy uczniowie szkoły, również dzieci z oddziału przedszkolnego. Najlepsze zostały wyróżnione i nagrodzone.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. om #1208422 | 88.156.*.* 1 paź 2013 10:28

    Jak tak dbaja o bezpieczenstwo dzieci to moze niech nauczyciele ze SP nr:4 zaintersuja sie co dzieci robia na przerwach.Jedni biegaja do sklepu przez ulice inni na papierosa za budynki na Kosciuszki.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5